Jaga oma teadustööd TÜ populaarteaduslikul Instagrami kontol

Tartu ülikooli teadlaste Instagrami konto @tartuuniversity kogub populaarsust. Tutvustavas videos ütlevad Tamme gümnaasiumi noored, et konto suureks plussiks on mitmekesised eri teadusvaldkondasid tutvustavad pildid ja videod.

Teadlaste Instagramis jagavad huvitavamaid hetki teaduse elust ja olust korraga tosinkond teadlast: vähiuurijatest ja robootikutest etnoloogide ja arheokeemikuteni. Parasjagu värvatakse ka uusi teadlasi, et sisu veelgi põnevamaks ja vaheldusrikkamaks muuta.

Tartu ülikooli etnoloogia professor Art Leete ütles, et otsustas koos teiste teadlastega Instagramis enda uurimisvaldkonda populariseerima hakata selleks, et pakkuda noortele põgusaid, ent tähendusrikkaid sissevaateid teadusmaailma, paotada akadeemiliste salateadmiste varakambri ust.

“Kui kuulsin 2016. aasta kevadel Tartu ülikooli plaanist alustada teadlaste Instagramiga, kandideerisin kohe toimkonda. Leian, et akadeemilist tarkust tuleb ühiskonnale vahendada kõikvõimalikel adekvaatsetel ja atraktiivsetel viisidel ning taipasin, et sellel algatusel on potentsiaali ühendada unikaalsel viisil teaduslike otsingute spetsiifiline sügavus ja üldise inimliku tunnetuse emotsionaalne ootus,” rääkis Leete.

Ülikooli teadlasi tunnustas populaarteadusliku Instagrami konto eest hiljuti ka Archimedese sihtasutus, kes nimetas teadlaste Instagrami Kuldõuna konkursil aasta nutiteoks hariduses.

1300 jälgijaga Tartu ülikooli teadlaste konto @tartuuniversity on suurima jälgijaskonnaga Eesti kõrgkooliga seotud Instagrami konto. See on ka esimene, mis tutvustab kohalikku teadust nii eesti kui inglise keeles. Tartu ülikooli teadlased lubavad autorile või kontole viidates vabalt kasutada kõiki @tartuuniversity kontol avaldatud pilte ja videoid.

Tartu ülikooli teadlaste Instagram otsib oma ridadesse uusi teadlasi, kes soovivad jagada huvitavamaid hetki oma teadlase tööst ja elust-olust.

Teadlaste Instagramiga liitumiseks saada oma liitumissoov koos lühikese tutvustusega endast ja sellest, mida tahaksid Instagrami postitada 31. jaanuariks projekti eestvedajale Kaija Pookile.
Varasem Instagrami kasutamiskogemus ei ole oluline. Laekunud sooviavalduste hulgast tehakse valik ning uutele projektis osalejatele korraldatakse Instagrami teemaline lühikoolitus ning lepitakse kokku Instagrami konto kasutamise heas tavas.

Lisainfo: Kaija Pook, TÜ rahvusvahelise kommunikatsiooni peaspetsialist, kaija.pook@ut.ee, 737 6165

Viivika Eljand-Kärp