Vastuvõtt Tartu ülikooli rahvusvahelistele õppekavadele lõppeb tuleval nädalal

Tänase, 7. märtsi seisuga on Tartu ülikooli 23 ingliskeelsele õppekavale esitatud 1273 avaldust. Ingliskeelsetele magistriõppekavadele saab kandideerida 15. märtsini 2017.

„Hea meel on tõdeda, et Tartu ülikooli rahvusvahelised õppekavad on atraktiivsed ning Tartu ülikoolis soovitakse oma haridusteed jätkata. Sel aastal on lisandunud mitu uut ja praktilist ingliskeelset magistriõppekava nagu haridustehnoloogia, linnastunud ühiskonna geoinformaatika, folkloristika ja pärandirakendused ning Euroopa keeled ja kultuurid“ märgib Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma. „Õppimine ingliskeelsetel õppekavadel on Eesti noortele suurepäraseks võimaluseks avardada oma maailmapilti multikultuurses keskkonnas ja omandada igapäevase õppetöö ning suhtluse käigus väga hea inglise keele oskus,” julgustas Noorma eestlasi rahvusvahelistele õppekavadele kandideerima.

Eestis kõrghariduse omandanud või sel kevadel lõpetavad kandidaadid saavad avaldusi esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS-is). Ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimisel on nõutud motivatsioonikirja või muu kirjaliku töö esitamine ning seetõttu ei tasu kandideerimist jätta viimasele päevale.

Seni on enim avaldusi esitatud IT õppekavadele, samuti rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute ning kindlustus- ja finantsmatemaatika õppekavale.

Enamikel ingliskeelsetel õppekavadel on ülikool loonud sihtstipendiumid, mille saajad on vabastatud õppetasu maksmisest. Järgmiseks õppeaastaks võetakse rahvusvahelistele õppekavadele vastu 519 esmakursuslast, kellest 333 saab tänu sihtstipendiumile õppida tasuta.

Praktiline info

• Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks on vajalik vähemalt B2-tasemel inglise keele oskus, mida saab tõendada inglise keele riigieksamiga või erinevate rahvusvaheliste testidega; samuti on võimalik sooritada inglise keele test TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledžis.
  • Eestis kõrgkooli lõpetanud ja sel aastal lõpetavad üliõpilaskandidaadid saavad ingliskeelsetele magistriõppekavadele avalduse esitada 15. märtsini SAIS-is. Ingliskeelsetele bakalaureuseõppe ja arstiteaduse õppekavadele kandideerimiseks on SAIS avatud 15. aprillini 2017.
  • Ingliskeelsetel õppekavadel pakutakse sihtstipendiume, mis võimaldavad õppekava läbida õppetasu maksmata.
  • Magistriõppesse vastuvõtust teavitatakse kandidaate hiljemalt 15. mail, bakalaureuseõppesse vastuvõtust hiljemalt 15. juunil.
  • Lisaks toimub kuni 15. märtsini vastuvõtt ka eestikeelsele infotehnoloogia mitteinformaatikutele õppekavale.

Tutvu Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu ülikooli kodulehelt.

Mart Noorma, TÜ õppeprorektor, tel 737 6201, 523 9159, e-post mart.noorma@ut.ee

Kaija Murasov, TÜ välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist, tel 737 5152, e-post kaija.murasov@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp