Magistriõpe
Füsioteraapia
Füsioteraapia magistriõppe eesmärk on anda süvendatud teoreetilised teadmised ja mitmekülgsed professionaalsed oskused vastavalt füsioterapeudi kutsestandardi 7. kutsekvalifikatsioonitaseme nõuetele, tagades ühtlasi võimaluse spetsialiseerumiseks laste, täiskasvanute, geriaatrilise või spordi füsioteraapia valdkonnale. Lisaks süvendada üliõpilastes erialaste probleemide teadusliku analüüsi oskust, anda neile esmane teadusliku uurimistöö kogemus ning valmistada nad ette jätkamaks õpinguid doktoriõppes.
Füsioteraapia magistriõppe lõpetanud leiavad tööd füsioterapeudina erapraksises, tervishoiu- sotsiaalhoolekande- ja haridusasutustes. Samuti puuetega inimeste organisatsioonides, abivahendikeskustes jne.
Loe lähemalt sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi koduleheküljelt.
Kehaline kasvatus ja sport
Kehalise kasvatuse ja spordi magistriõppekaval omandatakse teoreetilised teadmised ja mitmekülgsed professionaalsed oskused ning kogemused töötamiseks põhikooli ja gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja-treenerina ja/või treener-spordijuhina. Õppekaval õppides on võimalik omandada teadmised ja oskused vastavalt treenerite kutsestandardi 6. ja 7. kutsekvalifikatsiooniastme tasemel.
Samuti võib magistriõpete lõpetanu asuda tööle spetsialistina, spordi- ja pedagoogika- või juhtimisalaseid teadmisi nõudvatel ametikohtadel, riigiasutustes, ühiskondlikes- või eraorganisatsioonides.
Magistriõppes luuakse tingimused kehalise kasvatuse ja spordi erialaste probleemide teadusliku analüüsi oskuse ning teadusliku uurimistöö kogemuste omandamiseks. Omandatav akadeemiline haridus võimaldab lisaks jätkata õpinguid doktoriõppes liikumis- ja sporditeaduste või mõnel lähedasel õppekaval.
Loe lähemalt sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi koduleheküljelt.
Rahvatervishoid
Rahvatervishoid on teadus ja kunst haiguste ennetamiseks, eluea pikendamiseks ning vaimse ja füüsilise tervise edendamiseks ja tugevdamiseks ühiskonna organiseeritud jõupingutuste kaudu. Rahvatervishoiu tegevusvaldkondadeks on haiguste ennetamine ja tervise edendamine, tervisehoolde ja meditsiiniabi parandamine, tervisliku käitumise edendamine ning elukeskkonna kontrollimine.
Rahvatervishoiu magistriõpe annab teadmised, oskused ja kogemused asjatundlikuks otsustamiseks, otsuste täitmiseks ja juhtimiseks ning iseseisvaks uurimis- ja arendustööks tervishoiu ja rahvatervishoiu valdkondades.
Loe lähemalt rahvatervishoiu magistriõppe kohta peremeditsiini ja rahvatervishoiud instituudi koduleheküljelt.
Õendusteadus
Õendusteadus (nursing science) toetub neljale teadmiste valdkonnale, mis on ühtlasi õenduse kesksed mõisted: inimene, tervis, keskkond ja õendus. Õendusteadusliku uurimistöö eesmärk on hankida ja süvendada Eesti kultuurikontekstile sobivaid tõenduspõhiseid teadmisi õenduspraktika, -hariduse ja -juhtimise arendamiseks ning tugevdada õendusteaduse teadmusbaasi.
Loe lähemalt õendusteaduse osakonna koduleheküljelt.