Foto:
Andres Tennus

Lahtiste uste päev 1. märtsil 2023 Tartu Ülikooli raamatukogus

1. märtsil 2023 toimub Tartu Ülikooli raamatukogus taas lahtiste uste päev. Päeva jooksul räägime, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni. Samuti arutleme selle üle, mis toimub ülikooli ajal ja pärast seda.

Messialal saab tutvuda erialadega ja ülikooli rohkete võimalustega. Töötubades saab katsetada erialade sobivust ja avastada uusi erialasid.

Mis lahtiste uste päeval toimub?

10.30–12.30 inspireeriv konverents tulevasele üliõpilasele

Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimehe Katariina Sofia Pätsi tervitus

Tulevasi üliõpilasi tervitab ja innustab üliõpilasesinduse esimees Katariina Sofia Päts.

Tudengite aruteluring „Milline on elu tudengina?

Aruteluringis annavad tudengid oma kogemustele tuginedes nõu, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja leida enda jaoks õige eriala. Põneva vestluse käigus räägitakse motivatsiooni hoidmisest ja sellest, milline näeb välja ühe tudengi tavaline päev.

Vilistlaste aruteluring „Ülikooliõpingud ja edasine karjäär

Aruteluringis jagavad Tartu Ülikooli tunnustatud vilistlased nõuandeid, kuidas tulla toime raskustega ja leida motivatsiooni. Samuti avaldavad nad saladuse, mis on neil aidanud saavutada edu.

Ettekanne Viis soovitust ülikooli kandideerimiseks

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma räägib sellest, kuidas käib ülikooli kandideerimine ja mismoodi selleks valmistuda. Kuulajad saavad teada, millised on vastuvõtutingimused, mida kujutab endast eritingimusel vastuvõtt ja milliseid tähtaegu peab silmas pidama.

10.00–13.00 infomess

Tartu Ülikooli raamatukogus saab põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta. Asjatundjad annavad nõu sisseastumise ja erialavaliku teemal. Messialal vastavad küsimustele Tartu Ülikooli esindajad.

13.00–16.00 õppekavade töötoad ja infotunnid

Töötubades saavad osalejad käe külge panna ja kogeda, mida üks või teine õppekava endast kujutab. Õppekavade infotundides saab esitada küsimusi nii huvipakkuvate õppekavade sisu kui ka sisseastumise kohta.

Registreerumine lahtiste uste päeva töötubadesse ja infotundidesse algab peagi!

13.00–16.00 personaalne karjäärinõustamine

Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad pakuvad kohapeal terve päeva kestel personaalset karjäärinõustamist, et aidata valida õige eriala.

Vaata 2022. aasta lahtiste uste päeva veebikonverentsi järele siit.

Kohtumiseni Tartu Ülikoolis!

Rohkem infot:

Sille Vahaste-Pruul

turundusspetsialist

sille.vahaste-pruul@ut.ee

Liitu bakalaureuseõppe infokirja saajatega

Liitu bakalaureuseõppe infokirja saajatega ning ole kursis info ja üritustega, mis puudutavad Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse astumist.

Infokirjaga liitumine
#kooliõpilasele #sisseastumine
Kõrghariduspäev "Õpi Tartus!" 2022

Vaata uuesti: Tartu kõrgkoolid tutvustavad Kultuurikatlas tudengilinna õppimisvõimalusi