Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi uued ruumid Puusepa 1a hoones toovad üliõpilased nüüdisaegsemasse õppekeskkonda. Tänu instituudi kolimisele muutub meditsiinilinnak terviklikumaks.
Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituut kolis Raekoja platsil asunud ajaloolisest hoonest äsja renoveeritud ruumidesse Puusepa 1a hoones. Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi juhataja, mälumisfüsioloogia kaasprofessor Ülle Voog-Oras väljendas heameelt, et nüüd on ühes majas kogu hambaravi õpe, v.a statsionaarses õppes tehtav näo-lõualuude kirurgia osa.
Kevadsuvel kolib samasse hoonesse täielikult ka hambaarstiteaduse instituudi hea partner SA TÜ kliinikumi stomatoloogia kliinik, mille hambaproteesilabor alustas Puusepa 1a majas tööd juba möödunud aasta lõpus. „Nii prekliiniline kui ka kliiniline õpe on tihedalt seotud SA TÜ kliinikumi stomatoloogia kliinikuga ning nendega ühe katuse all töötamine soodustab ka edaspidi meie väga head koostööd. Usun, et saame oma õppekava teoreetilist ja praktilist toimimist veelgi tõhustada ning luua uusi ja avaramaid võimalusi ka diplomijärgseks õppeks,“ rääkis Voog-Oras.
Rohkem ruumi ja võimalusi
Hambaarstiteaduse instituudi kolimisega tekkis juurde võimalusi, mida varem ei olnud. Näiteks said üliõpilased kauaoodatud puhkeruumi. Instituudi kasutada on kolm ruumikat auditooriumit ja neljandal korrusel asuvates õppejõudude kontoriruumideski on paremad töötingimused. Ka üldkasutatavad ruumid on avaramad ja patsiendid saavad kasutada lifti.
Uuendamata ei jäänud ka õpperuumide sisu. „Õppeklassid on nüüd varustatud uute hambaravitoolidega, mis täidavad nüüdisaegse kliinilise töö vajadusi. Nii prekliinilise õppe simulatsiooniks kui ka patsientidele kvaliteetsema raviteenuse osutamiseks on klassides ka uued mikroskoobid,“ rääkis Voog-Oras.
Uudne praktiline õpe
Tänu uute ruumi- ja tehnilistele lahendustele algas uues õppehoones hambaarstiteaduse V kursuse üliõpilastele ka õppekvaliteeti edendav aine „Integreeritud hambaraviõpe“, mis kestab kevadsemestrist lõpueksamiteni. Selle eesmärk on tutvustada üliõpilastele hambaarstide igapäevaelu. Üliõpilased on kaasatud patsientide raviplaanide koostamisse ja õpe toimub sarnaselt hambaarsti tavavastuvõtuga. Igas praktikumis toetab õpet kaks hambaravi õppejõudu erinevatel erialadelt.
Ühtne meditsiinilinnak
„Puusepa tänavale kolimine muudab meid osaks meditsiinivaldkonna üliõpilaslinnakust ning annab meie tegemistele kindlasti uut indu ja hoogu,“ rõõmustas instituudi juhataja, lisades: „Vähetähtis pole ka see, et mitme eriala kolleegid saavad oma ravitööd tõhustada ja meie patsientidel on võimalus saada kogu vajalik ravi ühest majast.“
Vanale õppehoonele tagasi mõeldes ütles Voog-Oras: „Raekoja platsil asuv ajalooline polikliinikuhoone astub oma elukaare järgmisse etappi, mis rõhutab loodetavasti tema väärikat vanust.“ Kolimise ja uuenduste juures tähtsustab instituudi juhataja kõige enam soovi midagi paremaks muuta. „Tänan oma kolleege, kes on meie ühise eesmärgi saavutamisele kaasa aidanud, ning soovin meile kõigile ilusat uut algust.“
Õppeklasside sisustamist toetati ASTRA projekti PER ASPERA alategevusest "Kliiniliste ja praktiliste oskuste treening- ja simulatsioonikeskuse loomine".