Meditsiiniteaduste valdkond võitis esmakordselt TÜ rektori karika golfiturniiri

Eile, 27. augustil 2017 peeti Otepää golfiklubis järjekorras seitsmendat TÜ rektori karika golfiturniiri. Turniirist võttis osa 63 mängijat. Võistkondliku arvestuse parimaks tuli esmakordselt meditsiiniteaduste valdkond, kellele pakkusid tihedat konkurentsi varasemalt kindlat esikohta hoidvad sotsiaalteadlased.

TÜ vilistlased ja üliõpilased said osaleda nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses, mis määrati nelja TÜ valdkonna alusel. Parimatele tulemustele meditsiiniteaduste valdkonnast mängisid ja seega võidumeeskonda kuulusid: TÜ kardiokirurgia lektor ja patofüüsika teadur Arno Ruusalepp, toraalkirurga dotsent Tanel Laisaar ning vilistlased Enn TuppJaak Vahi, Jana Esko ja Anu Rebane.

Individuaalklassid jagunesid meeste ja naiste arvestuses tugevusklassi järgi. Tugevaimas võistlusklassis (HCP 0-18) võitsid turniiri meeste arvestuses Rünno Vahlberg ja naiste arvestuses Eva Peedimaa. Teises võistlusklassis (HCP 18,1-36) võidutsesid loodusteaduste valdkonna vilistlased Martin Ulst ja Berit Kolk. Ühisklassi (HCP 36,1-54) parimaks tunnistati Estiko AS juhatuse liige Veiko Keerberg.

Kõik võitjad said koju viia Tartu ülikooli rändkarika. Rektor Volli Kalm ja kantsler Meelis Luht jäid ühisklassi arvestuses vastavalt viiendaks ja kuuendaks. Pikima avalöögi tegi Estiko Plastar AS juhataja ja majandusteaduse vilistlane Triin Anette Kaasik.

Lingi golfboxi tulemustabelit. Vaata galeriid UTTV-st.

Rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aastal ning esimesed kolm aastat oli golfiturniir suletud võistlus ainult TÜ vilistlastele, tudengitele ja TÜ-ga seotud inimestele. Nüüd peetakse seda lahtise turniirina.