Andero Kalju

Proviisor: apteeker oli meie maailma ja surnute vahemees

Sel aastal tähistas Tallinna raeapteek juubelit: 600 aastat tagasi mainiti apteeki esimest korda. Tegemist on Euroopa vanima apteegiga, mis on kõik need aastad tegutsenud samas kohas.

Tartu Ülikooli farmakognoosia professor ja farmaatsia ajaloo õppejõud Ain Raal kirjutas selleks puhuks raamatu „Raeapteek 600“, mis annab värvika ülevaate apteegi ajaloost. Novaatorile antud intervjuus tuleb juttu uuest „Apteeker Melchiori“ filmist, keskaegsetest apteekidest, seal müüdavatest ravimitest ja paljust muust.

Loe lähemalt Novaatorist.

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.