Tartu aukodanikuks nimetati Eero Vasar ja Tartu Tähe teenetemärgi pälvis Silvia Russak

Eero Vasar ja Silvia Russak, erakogu

Eile, 20. jaanuaril nimetas Tartu volikogu linna aukodanikuks Tartu Ülikooli inimese füsioloogia professori akadeemik Eero Vasara ning tunnustas Tartu Tähe teenetemärgiga Tartu Ülikooli stomatoloogia emeriitdotsenti Silvia Russakut.

Füsioloogia professor Eero Vasar on arstiteaduse üliõpilaste seas hinnatud õppejõud ja juhendaja. Tartu Ülikooli bio- ja siiremeditsiini instituudi juhatajana on ta andnud suure panuse siirdemeditsiini kui innovatiivse teadussuuna arendamisse. Eero Vasara teadustöö tulemused ja tema üliõpilaste saavutused on maailma tipptasemel.

Stomatoloogia emeriitdotsent Silvia Russak on töötanud Tartu Ülikoolis arsti ja õppejõuna üle 60 aasta, olles kogu oma elu pühendanud hambaravi arendamisele ja õpetamisele. Ta on propageerinud ajakirjanduses aastakümneid aktiivselt suutervise põhitõdesid ja edendanud märkimisväärselt laste hambaravi. Silvia Russak räägib kaasa ühiskondlikus elus ja on olnud pikka aega ka Tartu linnavolikogu liige.

Eero Vasarale aukodaniku tiitli andmise ettepaneku esitasid Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, kliinikumi südamekliiniku juhataja Jaan Eha, emeriitprofessorid Ene Ergma ja Peeter Saari, meditsiinivaldkonna dekaan Margus Lember, Icosagen Grupi juhataja Mart Ustav ja Tartu Ülikooli meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer.

Ettepaneku tunnustada Silvia Russakut tegid Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituut, Eesti Hambaarstide Liidu asepresident Mare Saag ja Silvia Russaku perekond.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus, mis antakse selle saajale Tartu linnale elutööna tehtud väljapaistvate teenete eest. Tartu Tähega tunnustatakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest. Aumärgid antakse kätte Eesti Vabariigi 104. aastapäeva eel, 22. veebruaril toimuval pidulikul austamistseremoonial, mida saab vaadata otseülekandest.

Päisefotol on Tartu linna aumärgid, foto autor Mana Kaasik.

Fotokollaažil on laureaadid Eero Vasar ja Silvia Russak, fotod erakogust.

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Biomeedikumi parkla kujundatakse ümber rohealaks

Eesti lipud peahoone ees