Ameerika traumakirurgid juhendavad sel nädalal Tartus arste

10. ja 11. jaanuaril toimub Tartus Eesti esimene rahvusvahelise õppeprogrammi alusel korraldatud simulatsioonikursus, kus Ameerika nimekad traumakirurgid aitavad surnukehasid kasutades treenida Eesti arstide oskusi.

Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) inauguratsioonikursus toimub professor Peep Talvingu eestvõttel Tartu ülikooli biomeedikumis koostöös Tartu ülikooli kliinikumi, Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Eesti kaitseväe ühendatud õppeasutustega.

Juhendajatena osalevad kursusel Ameerika kirurgide liidu esindaja professor Mark Bowyer (Ameerika Ühendriikide kaitsevägede ülikool Bethesda) ning professor Lydia Lam Lõuna-Kalifornia ülikoolist Los Angelesest. Koolituse sihtgrupiks on kirurgiliste erialade esindajad, kes õpivad praktilistel simulatsioonidel veresoonte vigastuste eksponeerimist ja ravi.

Eesti on kolmeteistkümnes riik maailmas, kus standardiseeritud õppeprogrammiga ASSET kursus aset leiab. Peale inauguratsiooni Eestis jõuab kursus Lõuna-Aafrikasse ja Austraaliasse.

Eesti esimesel ASSET koolitusel osalevad kaheksa kirurgi, neurokirurgi ja kirurgia arst-residenti Tartust ja Tallinnast. Edaspidi on kursus planeeritud toimuma TÜ kliinilise meditsiini instituudi simulatsioonikeskuses regulaarselt, üks kord aastas.

Lisainfo: Peep Talving, Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi kirurgiliste haiguste professor, +372 5855 1603, peep.talving@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509