EATRIS sõlmis raamlepingu Rochega ligipääsuks üle-Euroopalisele siirdemeditsiini teadlaste võrgustikule

Euroopa siirdeuuringute institutsioonide konsortsium EATRIS, mille liige on ka Tartu ülikool, allkirjastas koostöölepingu farmaatsiafirma Roche partnerluse laiendamise innovatsiooni võrgustiku programmiga EIN (Roche Partnering Extending Innovation Network).

Leping muudab lihtsamaks kaheksa Euroopa riigi enam kui 70 teadusasutuse teadlaste osalemise teadusprojektides. EATRIS-EIN programmi eesmärk on kiirendada siirdemeditsiini uuringuid neis valdkondades, millel on otsene mõju patsientide ravis. Leppe eesmärk on ühendada Roche teadmised ja oskused Euroopa parimate teadlaste uurimistulemustega, et kiirendada teraapiaalaste teadusprojektide tulemuste jõudmist kliinilisse meditsiini ja tugevdada ülikoolide teaduste ja ravimiarendajate koostööd.

Lisainfo: Sulev Kõks, füsioloogiline genoomika juhtivteadur, tel: 737 4371, e-post: sulev.koks@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja