Farmaatsia instituudi juhina jätkab professor Ain Raal

Farmaatsia instituudi nõukogu valis 30. novembri koosolekul instituudi juhatajaks taas farmakognoosia professori Ain Raali, kes on instituudi tööd juhtinud alates 2015. aastast.

Professor Ain Raali sõnul on farmaatsia instituut küll väike, kuid toimekas ja tuleb enesega edukalt toime. „Kui kirjandusklassikat parafraseerida, siis kohati tundub mulle, et farmaatsia instituudi sees on veel üks teine instituut – hulga suurem kui välimine,“ viskas Raal nalja. „Eks tervet farmaatsia eriala kandev instituut peabki iseenesest suurem olema.“ Säärase instituudi juhtimine ei ole kerge töö, kuid Raali sõnul on instituudi areng veel pooleli ja kaitseliitlasena ta püssi enneaegu põõsasse ei viska, mistõttu nõustuski juhatajaks kandideerima ka teiseks ametiajaks.

Professor Ain Raal lõpetas Tartu Ülikooli 1984. aastal proviisorina ning sidus end seejärel õppejõutöö ja uuringutega farmakognoosia vallas. 1989. aastal kaitses ta farmaatsiateaduste kandidaadi kraadi farmakognoosia ja farmatseutilise keemia erialal teemaga „Eestist pärineva lõhnava kummeli fütokeemiline uurimine“. Ain Raal on farmakognoosia ning väiksemas mahus ka farmaatsia ajaloo ja farmaatsiaterminoloogia õppejõud. Tema teadustöö on keskendunud peamiselt looduslike toimeainete ja nende allikate fütokeemilistele ning bioloogilise aktiivsuse uuringutele, aga ka sotsiaalfarmaatsia, farmaatsia ajaloo ja etnomeditsiini probleemistikule.

Viljaka publitsistina on ta peale arvukate teadustööde avaldanud kõrgkooliõpiku „Farmakognoosia“ ja hulga populaarteaduslikke raamatuid. Neist viimane, „Eesti ravimtaimed“ ilmus alles äsja ja jõudis autorini just tema tagasivalimise päeval.

Instituudi nõukogu tegi oma otsuse üksmeelselt. Peale kaastöötajate toetasid professor Raali kandidatuuri Tartu Ülikooli Rohuteaduse Seltsi kaudu ka proviisoriõppe tudengid. Instituutide juhid valitakse ülikoolis kolmeks aastaks. Raali ametiaeg farmaatsia instituudi juhina kestab 29. jaanuarist 2019 kuni 28. jaanuarini 2022.

Lisateave: Ain Raal, farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor, 737 5288, 502 7574, ain.raal@ut.ee