Tartu ülikoolis algab vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele

19. juunist 29. juunini 2017 võtab Tartu ülikool vastu uusi üliõpilasi 53 kõrghariduse esimese astme ja 48 magistriõppekavale. Ülikool loodab sügisel oma seinte vahel tervitada 2347 uut kõrghariduse esimese astme ning 1457 magistriõppe tudengit.

Värskes uuringus maailma 1% parimate ülikoolide piirimaile kerkinud Tartu ülikool võimaldab õppeprorektor Mart Noorma sõnul arendada üliõpilastel oma teadmisi ja oskusi just nende jaoks sobivas suunas. „Kõige tähtsam on siht: anda oma panus, et maailm muutuks paremaks. Tartu ülikoolis on teil võimalik õppida koos üliõpilaste ja juhendajatega, kes jagavad teiega seda maailmavaadet. Üheskoos on parem suuri tegusid teha,“ rääkis Noorma.

Noorma julgustab lõpetajaid ka bakalaureusekraadi omandamise järel õpinguid jätkama. „Bakalaureuseõpe annab küll erialased üldteadmised ja laiema pildi valdkonnast, kuid alles magistrantuur võimaldab fokusseeritult ja sihipäraselt erialast kompetentsi kasvatada, et olla hiljem tööturul enesekindel ja hinnatud töötaja,“ rääkis Noorma ja lisas: „Oleme tänavu laiendanud võimalusi omandada magistrikraadi paindlikult, õpinguid ja tööelu ühildades. Avatud ülikooli õppes (kaugõppes) on sel aastal võimalik tasuta õppima asuda tervelt 25 õppekaval.“

Tartu ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma tuletab tulevastele tudengitele meelde, et edukaks kandideerimiseks on oluline jälgida erinevaid sisseastumistähtaegu, sh õppima tulemise kinnitamise aega. „Kui üliõpilaskandidaat on endale sisseastumisega seotud tähtajad ja tingimused selgeks teinud, kulgeb kogu sisseastumisprotsess sujuvamalt kõigi osapoolte jaoks,“ rääkis Kaldma.

Olulised kuupäevad:

·         19.–29. juuni avalduste vastuvõtt SAISis

·         kuni 12. juulini sisseastumiseksamid

·         14. juuli esmased vastuvõetute nimekirjad

·         18. juuli koha taotlemine Tartu Üliõpilaskülas

·         4. september õppetöö algus

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik