Üliõpilased võistlesid farmaatsia eriala tutvustavate ideede konkursil

Apotheka Tartu raekoja apteek korraldas koos Tartu Ülikooli farmaatsia instituudiga ideekonkursi, et luua apteegi interaktiivsele infotahvlile kaasahaarav sisu. Konkursi võitis TÜ farmaatsia instituudi tudeng Kaspar Kaju.

„Meie eesmärk on olnud aastast aastasse ikka sama – tutvustada farmaatsia eriala, seista tõenduspõhise meditsiini eest ja tõsta inimeste terviseteadlikkust,“ ütles Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal.

Ideekonkursi võitis Tartu Ülikooli proviisoriõppe tudeng Kaspar Kaju. „Tema töös paistis silma traditsioonilise apteegiteenuse, farmaatsia ajaloo ja moodsate meditsiiniliste lahenduste ühendamine. Seda saab rakendada apteegi keskkonnas interaktiivsel ekraanil hea infoallikana,“ sõnas Apotheka proviisor Kristiina Sepp. Ta lisas, et infoallikas tehakse apteegi külastajatele kättesaadavaks selle aasta jooksul.

Interaktiivsel tahvlil pakutakse apteegi külastajale, sealhulgas välismaalastele, erinevate tervise valdkondade kohta infot, näiteks antakse nõu, kuidas koostada kodu- ja reisiapteek ning lahendada hooajalised tervisemured. Samuti antakse ülevaade Tartu linna ja farmaatsia ajaloost, proviisoriks õppimise võimalustest ning paljust muust. Ka lastele on mõeldud – neile tutvustatakse ravimtaimi mängu kaudu.

„Kaugemalt saabunud turistidel on raske orienteeruda Eesti kliimaga seotud terviseriskides, näiteks peab apteeker vahel selgitama, et Eestis ei ole sääse hammustus tegelikult eluohtlik. Infotahvlil pakutakse hooajalisi nõuandeid, mida tuleb ka Eesti elanikele aeg-ajalt meelde tuletada,“ täpsustas Sepp.

Ülikool ja apteek hakkasid tegema koostööd 2017/2018. õppeaasta alguses, et paremini siduda akadeemilist ja praktilist farmaatsiat, tõsta apteegiteenuse kvaliteeti ning kiiremini rakendada teadusmaailma saavutusi praktikas. Raekoja apteegis on tänapäevased interaktiivsed töövahendid, eraviisilise nõustamise kabinet ning 16 õppekohaga seminariruum.

Auhind antakse kätte laupäeval, 14. aprillil kell 17.30 Tartus Dorpati konverentsikeskuses.

Lisainfo: Ain Raal, Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, 5027574, ain.raal@ut.ee

Mari-Liis Pintson
Pressinõunik