Video: TÜ õppeprorektor Anneli Saro kutsub ülikooli astuma

Tartu Ülikooli õppeprorektor Anneli Saro meenutas kolmekümne aasta tagust aega, mil ta istus värske koolilõpetajana ülikooli peahoone trepil ja juurdles, kas tulla Tartusse ja astuda Tartu Ülikooli. Tema peas keerlesid mõtted: „Kas ma üldse sobin sellesse ülikooli? Kas ülikool ootab mind, kes ma ei olnud kuldmedalist, kelle lõputunnistusel oli käitumine rahuldav, sest ma ei suutnud oma suud kinni pidada siis, kui olnuks vaja?“

Nüüd, aastaid hiljem, on ta veendunud, et ülikooli astumisel on kõige olulisem õppimishimu ja teotahe. „Kui su soov õppida on kindel, siis ma julgustan sind astuma Tartu Ülikooli, sest me ootame just sinusuguseid üliõpilasi, kes tahavad panustada, kes tahavad julgelt muuta maailma,“ innustab Anneli Saro neid noori, kes seisavad praegu samasuguse valiku ees nagu tema kolmkümmend aastat tagasi.

Vastuvõtt Tartu Ülikooli on alanud! Uuri lähemalt siit.