Olles riiklik ainuvastutaja arstiteaduse, hambaarstiteaduse, farmaatsia, füsioteraapia ja õendusteaduse akadeemilise arengu eest Eestis, on meditsiiniteaduste valdkonna peamiseks missiooniks kõrgel tasemel spetsialistide ettevalmistamine meditsiini, tervishoiu, rahvatervise, sporditeaduste ja füsioteraapia alal. Meie erialane kompetents baseerub laiapõhjalisel ja mitmekülgsel rahvusvahelisel tasemel teadustööl. Meditsiiniteaduste valdkond osaleb eestvedajana Eesti tervishoiupoliitika kujundamisel ning seisab hea tervisevaldkonna vajadustele vastava koolitusmahu ja modernsete lahenduste nagu e-meditsiini ja personaalmeditsiini eest.
2.1 Kõrgetasemeline, teaduspõhine õpetamine kõigil õppeastmetel. 2.2 Uute tehnoloogiate ja innovaatiliste lahenduste siire baasteadustest kliinilisse meditsiini, farmaatsia- ja spordipraktikasse. 2.3 Nüüdisaegse ühiskonna ja teaduse arengut järgiv motiveeriv ning kaasav akadeemiline keskkond. 2.4 Jätkusuutlik õppe- ja teadusinfrastruktuur ning tuumiklaborite kontseptsiooni rakendamine. 2.5 Uute teadmiste poole püüdlev vilistlane.
Olla juhtiv akadeemiline meditsiini ja sporditeaduste keskus Läänemere regioonis, millel on teedrajav roll Eesti tervishoius
Meditsiiniteaduste valdkonna arengustrateegia aluseks on rahvusvahelisel tasemel toimiv teadustöö ning integreeritus rahvusvahelisse teadusesse.
Meditsiiniteaduste valdkond: 4.1 tagab valdkonna rahvusvahelise konkurentsivõime ja väärtustab kõrgetasemelist teadustööd; 4.2 soodustab interdistsiplinaarset teadus- ja arendustööd valdkonna ja ülikooli instituutide vahel, samuti teiste kõrgkoolide ning raviasutuste ja erialaliitudega; 4.3 tagab doktoriõppe kvaliteedi ja efektiivsuse; 4.4 õppe vajadustest lähtuvalt tagab akadeemilise kompetentsuse ja järelkasvu kõikidel erialadel, olles samal ajal atraktiivne ja perspektiivikas tööandja noorteadlasele ja noorõppejõule; 4.5 motiveerib ja toetab noorteadlase karjääri jätkamist ja jätkuvat enesearendamist järeldoktorantuuris rahvusvaheliste teadusgruppide juures ning soodustab rahvusvahelise kogemusega noorteadlaste naasmist Tartu Ülikooli; 4.6 soodustab ja toetab valdkonnas rahvusvaheliste projektide taotlemist, projektijuhtimist ning peab oluliseks osalemist rahvuslikes ja rahvusvahelistes teaduse tippkeskustes.
Valdkonna kvaliteetse õppetöö lahutamatuks osaks on innovatsioon, instituutide kompetentsus ning teadus- ja väljundipõhisus kõigil õpetatavatel erialadel, mis panustavad ühtse tervikuna ühiskonna hüvangusse rahva tervise parendamise kaudu.
Meditsiiniteaduste valdkond: 5.1 arendab igakülgselt valdkonna õppekavasid ja järgib Tartu Ülikooli hea õpetamise tava; 5.2 peab oluliseks motiveerivat õpikeskkonda, õppekavade interdistsiplinaarsust, individuaaloskuste ja hoiakute arendamist ning suuremat atraktiivsust nii praegustele kui tulevastele eesti ja välistudengitele; 5.3 arendab praktilise õppe ja praktika erinevaid vorme, kaasates õppetöösse ülikooliväliseid erialaspetsialiste ja praktikabaase; 5.4 peab oluliseks ning toetab üliõpilaste ja töötajate õpirännet; 5.5 tähtsustab kraadiõppesse asumist kõigil erialadel ning soodustab teadustööd ka bakalaureuse- ja magistriastmel; 5.6 soodustab residentuuri ajal doktoriõpet; 5.7 tagab meditsiiniteaduste valdkonnas kõikide erialade kvaliteetsed täiendkoolitused; 5.8 parimate ja motiveerituimate tudengite leidmiseks panustab koostöösse koolidega, tutvustades ja populariseerides valdkonna erialasid ning suurendades õpilaste huvi õppe- ja teadustöö vastu kõikidel õppekavadel meditsiiniteaduste valdkonnas.
Meditsiiniteaduste valdkond panustab oma vastutusaladel tervise edendamisse ja haiguste ravimisse nii aktiivse osalemisega tervisepoliitika kujundamisel kui ka innovaatilise partnerina tervisega seotud ettevõtetele.
Meditsiiniteaduste valdkond: 6.1 vastutab piisaval hulgal spetsialistide ettevalmistamise eest oma vastutusaladel ja hoolitseb valdkonnas oluliste spetsialistide koolitusmahu vastavusest Eesti vajadustele; 6.2 osaleb aktiivselt tervishoiu korraldusega ning tervisega seotud oluliste otsuste tegemisel Eesti riigis; 6.3 tegeleb personaalmeditsiini, e-tervise, elupõhise kuvamise ja teiste innovaatiliste meetodite ja tehnoloogiate analüüsi ning rakendamisega praktilisse meditsiini; 6.4 võimaldab üliõpilastel ja õppejõududel vastavalt nende vajadustele ja huvidele arendada valdkondlikke ja üldisi ettevõtluspädevusi; 6.5 soodustab ja tunnustab valdkonna õppejõudude ja teadurite osalemist innovatsiooniga seotud projektides nii Tartu Ülikoolis, Eestis kui ka mujal maailmas; 6.6 teeb koostööd Tartu Ülikooli Kliinikumi ja teiste partnerhaiglate, TÜ akadeemilise spordiklubi, perearstikeskuste ning teiste valdkonna oluliste partneritega (sh sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Olümpiakomitee); 6.7 teeb koostööd ettevõtetega, et rakendada valdkonna tuumiktaristuid, taseme- ja täiendõppe võimalusi ning töötajate oskusi ettevõtluse toetamiseks.
Meditsiiniteaduste valdkond on terviklik ja tasakaalustatud, avatud ideedele ja uuendustele ning seab sihiks parima võimaliku kvaliteedi.
Meditsiiniteaduste valdkond: 7.1 väärtustab inimressurssi ning peab oluliseks läbipaistvat ja tulemuslikkust arvestavat personalipoliitikat, motiveerivat tasustamist, enesetäiendamisvõimalust ning tervislikke õpi- ja töötingimusi; 7.2 tähtsustab võrdväärselt õppe- ja teadustööd, arvestades sellega ka kvaliteetse tööjõu värbamisel ning töö tulemuslikkuse hindamisel; 7.3 arendab välja Riikliku Siirdemeditsiini ja Kliiniliste Teadusuuringute Keskuse, pidades silmas nüüdisaegset õppe- ja teadustööd, fokusseeritust, taristu interdistsiplinaarset ühiskasutust ning erinevate teenuste pakkumist ülikoolivälistele huvipooltele; 7.4 lähtub valikute tegemisel finantsilisest jätkusuutlikkusest ning panustab tulemuspõhisele rahastusmudelile, tagades sellega valdkonna eesmärkide täitmise. Strateegiliste otsuste tegemisel võtab arvesse instituutide eripärasid. 7.5 suurendab valdkonna nähtavust nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.
Meditsiiniteaduste valdkonna teadus- ja arendustegevuse põhifookuseks on "Terve ja pikaealiselt tegus inimene”, mille alafookuse "Kliiniline, siirde- ja personaalmeditsiin" raames on sihtmärgiks haiguste tekkemehhanismide, diagnostika, ravi- ning ennetusvõimaluste selgitamine läbi inimese elukaare. Teise alafookuse "Tervislikud eluviisid ja tervisekäitumine" põhirõhk on tervislike eluviiside ning tervisekäitumise erinevate aspektide interdistsiplinaarsetel uurimistöödel.
Oma põhitegevuse "Terve ja pikaajaliselt tegus inimene" raames on meditsiiniteaduste valdkond atraktiivseks partneriks ka teistes Tartu Ülikooli fookusvaldkondades.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.