Saksa südamekeskuse direktor annab Tartus loengu

Reedel, 12. juunil kell 10 peab Tartu ülikoolis OMICUMi (Riia 23b) suures saalis loengu Saksa südamekeskuse direktor professor Heribert Schunkert.

Professor Schunkerti peamine uurimisvaldkond on molekulaarbioloogia ja südame-veresoonkonna haiguste geneetika, eesmärgiga tuvastada müokardi infarkti geneetilist tausta.

Schunkert on saanud mitmeid auhindu, ta kuulub Regensburgi ülikooli kliinikumi nõukogusse ja on rohkem kui 420 teaduspublikatsiooni autor.

Ta õppis meditsiini Aachenis, kus töötas algselt arst-residendina. DFG stipendiumiga töötas ta Brigham & Women’s haiglas (Harvard Medical School, Boston) teadurina. Seejärel õpetas ta meditsiini Beth Israel Deaconess meditsiinikeskuses.

DFG Heisenbergi stipendiumi saajana viis ta lõpule oma stuudiumi invasiivkardioloogia valdkonnas Massachusettsi üldhaiglas.

Ta on töötanud C3 professorina Regensburgi ja C4 professorina Lübeckis. 2012. aastal sai ta Saksa südamekeskuse Müncheni kliiniku direktoriks ning alates jaanuarist 2015 töötab professor. Schunkert Saksa südamekeskuse direktorina.

Kõik huvilised on oodatud!

Lisainfo: Annely Allik, TÜ Eesti geenivaramu teabejuht, tel: 50 299 70, e-post: annely.allik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja