Otsi uudist

Suvisel fotonäitusel on võimalik tutvuda kunstnik Heikki Leisi fotolavastustega, mis räägivad Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
  • #ülikoolist
  • #muuseum
  • meist mujal
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
  • #koostöö
  • pressiteade
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • #sisseastumine
  • uudis
8. juulil viis traagiline õnnetus meie hulgast hinnatud kolleegi, suurepärase õppejõu, anestesioloogia ja intensiivravi eriala edendaja kaasprofessor Juri Karjagini.
  • #InMemoriam
  • uudis
Neljapäeval, 4. juulil avati Tartu Linnamuuseumis püsinäitus „Meie Tartu“, mis tutvustab erinevaid Tartu linnaosasid. Paljude teiste linnaosade seas saab tutvuda ka Maarjamõisaga.
  • #Tartu2024
  • #kultuur
  • uudis
28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool.
  • #sport
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Tartu Ülikooli on taas avanud mikrokraadiprogrammi „Terviseteaduste alused“, mille käigus saavad osalejad rahvatervishoiu ja tervisedenduse alusteadmised.
  • #koostöö
  • uudis
Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta alguse avatervitus toimub esmaspäeval, 2. septembril kell 11.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas (Ülikooli 18).
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • #tudengile
  • uudis
Soole verevarustuse häirumine on keeruline ja raskesti diagnoositav haigus. Suur uuring, milles osalesid haiglad üle maailma, näitas, et selle haiguse diagnoosimine ja ravi vajavad parendamist.
  • uudis
Tartu Ülikooli magistritöös uuriti insuldijärgse füsioteraapia kasutamist Eestis 2010–2020. aastatel. Tulemused näitasid, et maakonniti on insuldijärgselt füsioteraapia kättesaadavus erinev.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi nõukogu valis 4. juuni koosolekul instituudi juhatajaks uuesti neuroloogia professor Pille Taba.
  • #instituudist
  • uudis
Dekaan Külli Kingo peetud kõne meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktusel 14. juunil
  • uudis
Kaasprofessor Jana Kivastiku 14. juunil meditsiiniteaduste valdkonnas peetud kõne.
  • uudis
Tänavu saab Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas lõpudiplomi 352 inimest, kellest 47 lõpetab cum laude.
  • uudis
6. juunil viidi Biomeedikumis läbi praktiliste arstlike oskuste proovieksam. Eksam muutub arstitudengitele kohustuslikuks ülejärgmine aasta.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • #tudengile
  • uudis
Kui gümnaasiumilõpetajal on käes aeg teha erialavalik, kaalub ta lisaks huvidele läbi ka uue peatükiga kaasneva elukohamuutuse. Ida-Virumaa noored elavad erilises asukohas, sest kaks Eesti suurimat linna paiknevad võrdsel kaugusel. Mida pakub ülikoolilinn Tartu neile, kelle emakeel ei ole eesti keel? Oma ootustest ja avastustest räägivad Tartu Ülikooli arstiteaduse õppekava teise kursuse üliõpilane Polina Tipakova ja geenitehnoloogia õppekava kolmanda kursuse üliõpilane Kirill Nitsenko.
  • #sisseastumine
  • ajaveeb