#uudis

13.01.2022
#uudis
MV

Teadlased selgitasid välja uued strateegiad agressiivse glioblastoomi raviks

12.01.2022
Eile, 20. jaanuaril nimetas Tartu volikogu linna aukodanikuks Tartu Ülikooli inimese füsioloogia professori akadeemik Eero Vasara ning tunnustas Tartu Tähe teenetemärgiga Tartu Ülikooli stomatoloogia emeriitdotsenti Silvia Russakut.
  • #ülikoolist
  • uudis
Konverentsil „Õppejõult õppejõule 2022: mis on õpetamise tuum“ andis õppeprorektor Aune Valk üle 2021. aasta õppeteo ja õppekvaliteedi edendamise auhinnad.
20.01.2022
  • #õpetamine
  • uudis

Tartu Ülikooli rektoraadi otsuse kohaselt jätkub 2021/22. õa kevadsemestril ülikoolis lähiõpe. Auditoorse õppetöö säilimiseks ja suurte haiguspuhangute vältimiseks on endiselt oluline end vaktsineerida, haigestumisel jääda koju ja lükata suured üritused edasi.

Rektor Toomas Asseri sõnul ei plaani ülikool rakendada lähiõppe käigushoidmiseks kiirtestimist. „Kõige olulisem meede on vaktsineerimine ja ka tõhustustoosi tegemine. Samuti kehtib nulltolerants haigena tööle ja loengusse tulemise suhtes,“ lisas rektor.

• uudis

Taliharjapäeva nädalal, 15. jaanuaril lahkus meie seast ootamatult biokeemik, õppejõud ja meditsiiniteadlane Ursel Soomets.

Seda kaotust on väga raske taluda ja veel raskem sõnadesse panna, kuna Ursel suutis elurõõmsa ja alati tegusa inimesena, väga hea kolleegina ning parimal viisil meelde jäänud õppejõuna puudutada meist paljusid.

• #instituudist
  • uudis
„Värske teaduse“ rubriik annab regulaarselt vihjeid eri teadusvaldkondade huvitavamate uurimisteemade kohta.
  • uudis

Sellest aastast muutuvad Tartu Ülikoolis arstiteaduse, proviisori ja hambaarstiteaduse integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe sisseastumiskatsed. Muudatuse eesmärk on leida üles kõige motiveeritumad ja tugevamad õppurid.

Nendele erialadele kandideerimisel arvestatakse nüüd eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami, akadeemilise testi, kombineeritud keemia- ja füüsikaeksami ning sisseastumisintervjuu tulemust.

18.01.2022
  • uudis
20. jaanuaril toimuval kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“ saavad gümnasistid tutvuda ülikoolilinna õppimisvõimalustega ning avardada oma silmaringi. Üritus toimub seekord veebis ja selle keskmes on praeguste gümnasistide tulevane tööelu.
17.01.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade

12. jaanuaril kell 14 toimub Zoomi vahendusel virtuaalne seminar "Pharmacology of GLP-1 receptor agonists- more potential targets than expected?", mille annab dr Ingrid Reppo kliinilise meditsiini instituudi sisekliinikust.

Seminarist saab osa Zoomi vahendusel.

• #uudis
  • uudis
Täna algab Tartu Ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu selle aasta esimene etapp. 24. jaanuarini vältava uuringuetapi käigus hinnatakse nii koroonaviiruse kui ka sellevastaste antikehade levimust täiskasvanud elanikkonnas. Muu hulgas saab täpsema ülevaate omikrontüve levikust.
  • pressiteade
Täna, 11. jaanuaril avalikustati ülikooli uus veebileht. Uue väljanägemise on saanud ka enamik akadeemiliste üksuste veebilehti.
  • #ülikoolist
  • uudis
Neljapäeval, 20. jaanuaril tutvustavad Tartu kõrgkoolid end menukal kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“, mis seekord toimub veebis.
10.01.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Uues koosseisus on kuus Tartu Ülikooli teadlast.
06.01.2022
  • #ühiskonnale
  • uudis
Vabariigi Valitsus kinnitas oma 30. detsembri istungil viieks aastaks Tartu Ülikooli nõukogu uue koosseisu.
31.12.2021
  • uudis

Tartu Ülikooli Sihtasutus andis Igor ja Kristy Ilinsky stipendiumi, mis on Eesti suurim meditsiinivaldkonna erastipendium, Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse õppekava neljanda aasta doktorandile ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla neuroloogile Mari Muldmaale. 23 750 euro suurune stipendium võimaldab Muldmaal asuda end täiendama liigutushäirete valdkonna Euroopa tippkeskuses.

16.12.2021
  • uudis

Bio- ja siirdemeditsiini instituudi nõukogu valis 7. detsembri koosolekul instituudi juhatajaks inimese füsioloogia professor Eero Vasara, kes jätkab instituudi juhataja positsioonil kolmandat ametiaega. Uus ametiaeg algab 1. jaanuaril 2022.

Professor Vasara sõnul on üheks tema olulisemaks prioriteediks tagada sel keerulisel ja muutlikul ajal inimlikud suhted ja vastastikune lugupidamine. „Instituudi juhi roll on osakonna juhtide ja kõigi instituudi töötajate tegevuse toetamine, aga mitte asjatu sekkumine ja ilmne üle administreerimine,“ sõnas Vasar kindlalt.

15.12.2021
  • uudis

Hambaarstiteaduse instituudi nõukogu valis 6. detsembri koosolekul instituudi juhatajaks kaasprofessor Ülle Voog-Orase, kes jätkab instituudi juhataja positsioonil teist ametiaega. Uus ametiaeg algab 1. veebruaril 2022.

10.12.2021
  • uudis

Rahvatervise valdkonnas esitatud üheksast akadeemiku kandidaadist valis Eesti Teaduste Akadeemia uueks liikmeks inimese geneetika professor Maris Laane. Üheksast kandidaadist viis olid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast.

09.12.2021
  • #tunnustamine
  • uudis

Farmaatsia instituudi nõukogu valis 26. novembri koosolekul instituudi juhatajaks kaasprofessor Daisy Volmeri.

25.11.2021
  • uudis

Eesti noorte teaduste akadeemia (ENTA) valis 3. detsembril toimunud üldkogul 13 uut liiget, teiste hulgas osutus valituks meditsiiniteaduste valdkonna terviseteadlane ja meditsiinigeneetik Sander Pajusalu.

17.11.2021
  • #tunnustamine
  • uudis

Mida südamekirurgid lõikuse ajal mõtlevad? Kuidas päris elu filmides nähtust erineb? Mis tunne on lõikust igatseda ning millised patsiendid arstidele hinge lähevad?

Tartu Ülikooli kliinikumi kirurgid Raili Ermel ja Arno Ruusalepp rääkisid Levila saates "Siin Tartu" lähemalt oma tööst. Saadet saab kuulata siit.

09.11.2021
  • meist mujal