Uudised

31. mail toimub traditsiooniline teaduskonverents, kus teevad ettekandeid oma uurimistöödest nii peremeditsiini arst-residendid kui ka külalisesinejad.
  • #instituudist
  • uudis
Reede, 15. märtsi südaööni saab kandideerida Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse. Võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse saab avaldusi esitada kuu aega kauem ehk 15. aprillini.
  • #tudengile
  • #sisseastumine
  • uudis
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas kaitstud doktoritöö Tulemused näitasid, et laparaskoopilisest operatsioonist taastutakse kiiremini ning piisab k lühemast antibakteriaalsest ravist.
  • uudis
Aasia keskuse stipendiumi kandideerimistähtaeg on 25.05.
  • #tudengile
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“. W. A. Mozart „Väike öömuusika“
  • #kultuur
  • uudis
Neljapäeval, 29. veebruaril toimus ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna Tartu Ülikooli lahtiste uste päev, millest võttis sel aastal osa rohkem kui 1700 Eesti noort.
  • #sisseastumine
  • uudis
Tartu Ülikool tegi ühes Maailma Terviseorganisatsiooniga uuringu, milles analüüsiti, kui palju näevad Eesti lapsed ja noored televisiooni vahendusel toidureklaame.
  • uudis
Eesti teadlaste tehtav töö aitab tuvastada valgujuppe, millega toimetada ravimeid muu maailma eest eriti kiivalt kaitstud inimajju.
  • meist mujal
Teaduse elutööpreemia laureaat, akadeemik ja immunoloogia professor Raivo Uibo ütles, et Eestis on hea meditsiin, kuid arstide hulgas on näha väsimuse märke. „Peame hoidma neid inimesi, kes on selle raske töö praktilises meditsiinis enda õlule võtnud.“
  • meist mujal
Esmaspäeval, 26. veebruaril uuendasid Tartu Ülikool ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöölepingut, mille eesmärk on edendada vastastikust õppe- ja teadustööd ning arendada Eesti tervishoiuvaldkonda.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et rasedusaegne bakteriaalne infektsioon on oluline riskitegur ajukahjustuse tekkimisel nii enneaegselt kui õigeaegselt sündinud lastel.
  • uudis
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi märtsis korraldatud rahvusvaheline arstitudengite peaassamblee „March Meeting 2023“ pälvis Eesti Konverentsibüroolt 2023. aasta konverentsiteo tiitli.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ühiskonnale
  • #ülikoolist
  • uudis
Iga aastaga tõuseb Eestis kasutatavate retseptiravimite hulk. Seega on väga tähtis, et arsti või mõne muu tervishoiutöötaja poolt välja kirjutatud retsept oleks apteekrite jaoks võimalikult täpne.
  • uudis
Meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõud on inimese anatoomia lektor Helen Žirnask
  • uudis
Tartu Ülikooli eksperimentaalarenduse toetust taotleti mullu 35 teadusprojekti jaoks, millest saavad rahastuse üheksa kogusummas 315 000 eurot.
  • #ettevõtlus
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • pressiteade
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste hulgast Tartu Ülikooli 2023. aasta õppejõud.
  • uudis
9. märtsil osales ligikaudu 100 igas vanuses külastajat Biomeedikumis toimunud Tartu teadusõhtul.
  • #ühiskonnale
  • uudis
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine