Otsi uudist

Sportlaste ja treenerite tunnetuslik arusaam treeningu mahust ja intensiivsusest võib eriti madala koormusega treeningute puhul märgatavalt erineda, selgub Tartu Ülikooli teadlaste uuringust.
  • meist mujal
Tartu Ülikooli liikumislabori Liikuma Kutsuva Kooli programm korraldab 20. –24. mail õuesõppenädala, mille raames kutsub kõike Eesti koole vähemalt ühe nädala jooksul viima ainetunde läbi õues.
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • uudis
Ravimite omakeskis jagamine on endiselt levinud probleem. Ravimite jagamisega kaasneb alati oht ravimisaaja tervisele, seda nii retsepti- kui ka käsimüügiravimite puhul.
  • uudis
Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi pikaaegne uuring näitas, et autotransplantatsioon on efektiivne meetod sobimatute hammaste asendamiseks.
  • uudis
Meditsiiniteaduste valdkond tähistab õppeaasta lõppu suvise aiapeoga. Pidulik koosviibimine toimub pärast meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktust 16. juunil. Oodatud on kõik valdkonna lõpetajad ja töötajad, aga ka kaaslased. Registreerimine on alanud.
  • #valdkonnast
  • uudis
Sel kevadel võõrustab Tartu esmakordselt mööda Eestit rändavat [eel]arvamusfestivali, mis toimub 17. ja 18. mail. Aruteludes astuvad üles ka Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna teadlased.
  • #Tartu2024
  • uudis
Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlased uurivad hiirte peal, kuidas mõjutab rämpstoit aju. Käimasolev töö näitab, et isegi kui rämpstoitu süüakse harva, mõjutab see verest ajju liikuvate ainete takistamist ja võib halvendada aju tervist.
  • uudis
24. mail kutsub Narva kolledž kõiki gümnasiste ja üliõpilasi oma 25. sünnipäevale.
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • #sisseastumine
  • uudis
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna doktoritöös arendati antimikroobseid haavakatteid, mis soodustavad haavade paranemist.
  • uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
  • #ühiskonnale
  • uudis
1.–30. aprillini kestnud väljakutses osalemiseks pani end kirja 176 üliõpilast ning 111 töötajat. Kokku tehti kuu aja jooksul ligi 49 miljonit sammu.
  • #sport
  • uudis
Kliimaseaduse koostamine on seejuures väärt pingutus, mis edastab nii riigiasutustele kui ka ühiskonnale sõnumi, et neid teemasid võetakse üha tõsisemalt, leiti kestliku arengu keskuse aruteluringis.
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #tudengile
  • #õppimine
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #tudengile
  • #ülikoolist
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #õppimine
  • #esmakursuslane
  • uudis
10. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus räägitakse ülikooli astumisest ja jagatakse nõuandeid edukaks kandideerimiseks.
  • #sisseastumine