Otsi uudist

Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #sisseastumine
  • #esmakursuslane
  • uudis
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
  • #kestlikkus
  • uudis
Sel suvel on Tallinnas Tammsaare pargis võimalik tutvuda kunstnik Heikki Leisi humoorikate fotolavastustega, mis annavad edasi Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
  • #muuseum
  • meist mujal
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
  • pressiteade
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • #sisseastumine
  • uudis
8. juulil viis traagiline õnnetus meie hulgast hinnatud kolleegi, suurepärase õppejõu, anestesioloogia ja intensiivravi eriala edendaja kaasprofessor Juri Karjagini.
  • #InMemoriam
  • uudis
Neljapäeval, 4. juulil avati Tartu Linnamuuseumis püsinäitus „Meie Tartu“, mis tutvustab erinevaid Tartu linnaosasid. Paljude teiste linnaosade seas saab tutvuda ka Maarjamõisaga.
  • #Tartu2024
  • #kultuur
  • uudis
28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool.
  • #sport
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Tartu Ülikooli on taas avanud mikrokraadiprogrammi „Terviseteaduste alused“, mille käigus saavad osalejad rahvatervishoiu ja tervisedenduse alusteadmised.
  • uudis
Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta alguse avatervitus toimub esmaspäeval, 2. septembril kell 11.00 Tartu Ülikooli peahoone aulas (Ülikooli 18).
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • #tudengile
  • uudis
Soole verevarustuse häirumine on keeruline ja raskesti diagnoositav haigus. Suur uuring, milles osalesid haiglad üle maailma, näitas, et selle haiguse diagnoosimine ja ravi vajavad parendamist.
  • uudis
Tartu Ülikooli magistritöös uuriti insuldijärgse füsioteraapia kasutamist Eestis 2010–2020. aastatel. Tulemused näitasid, et maakonniti on insuldijärgselt füsioteraapia kättesaadavus erinev.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi nõukogu valis 4. juuni koosolekul instituudi juhatajaks uuesti neuroloogia professor Pille Taba.
  • #instituudist
  • uudis
Dekaan Külli Kingo peetud kõne meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktusel 14. juunil
  • uudis
Kaasprofessor Jana Kivastiku 14. juunil meditsiiniteaduste valdkonnas peetud kõne.
  • uudis
Tänavu saab Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas lõpudiplomi 352 inimest, kellest 47 lõpetab cum laude.
  • uudis
6. juunil viidi Biomeedikumis läbi praktiliste arstlike oskuste proovieksam. Eksam muutub arstitudengitele kohustuslikuks ülejärgmine aasta.