Skip to main content

Ajakirjanikule

Valdkonna kommunikatsioonispetsialistid aitavad sul leida vastused küsimustele, mis puudutavad meditsiiniteaduste valdkonna õppe- ja teadustegevust ning haldusteemasid. 

Alice Lokk
kommunikatsioonispetsialist
737 5320
5854 5081
Alice Lokk
kommunikatsioonispetsialist
737 5320
5854 5081
Mari-Liis Timmotalo
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
737 5329
5323 3683
Mari-Liis Timmotalo
turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
737 5329
5323 3683

Meditsiiniteaduste valdkonna kõneisikud

Meditsiiniteaduse valdkonna inimesed on avatud rääkima oma teadustööst ja uurmisvaldkonnast ning jagama erialaseid kommentaare ühiskondlikult päevakajalistel teemadel. Võta meie inimestega julgelt ühendust. 

Andres Arend
Histoloogia ja embrüoloogia professor
Teemad: inimese ehitus – luud, lihased, koed
737 4251, 507 6251
andres.arend@ut.ee

Allen Kaasik
Molekulaarse toksikoloogia professor, farmakoloogia kaasprofessor
Teemad: toksilised ained ja nende mõju
737 4361 
allen.kaasik@ut.ee

Anti Kalda
Farmakoloogia ja kliinilise farmakoloogia professor, meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan
Teemad: meditsiiniharidus, ravimite, toksiinide ja narkootikumide mõju
737 4353
anti.kalda@ut.ee

Aleksandr Žarkovski
Farmakoloogia ja toksikoloogia professor
Teemad: neurodegeneratiivsete haiguste (Alzheimeri tõbi, Parkinsoni tõbi, Huntingtoni tõbi) ja psüühiliste häirete tekkemehhanismid ning ravivõimalused
737 4351, 523 1360
aleksandr.zarkovski@ut.ee

Kai Kisand
Rakulise immunoloogia professor
Teemad: organismi vastupanuvõime haigustele, immuunpuudulikkus
737 4186
kai.kisand@ut.ee

Maris Laan
Inimese geneetika professor
Teemad: inimese geneetika kõik üldisemad teemad, meditsiinigeneetika, s.h. kitsamalt meeste ja naiste reproduktiivtervise geneetika, südameveresoonkonna haiguste geneetika
737 5008, 5349 5258
maris.laan@ut.ee

Kristiina Rull
Sünnitusabi, günekoloogia ja geneetika kaasprofessor
Teemad: sünnitusabi ja günekoloogia, s.h. kitsamalt korduvad raseduse katkemised, rasedustüsistuste biomarkerid ja varajane ennustamine/ennetamine
737 5006
kristiina.rull@ut.ee

Irja Lutsar
Meditsiinilise mikrobioloogia professor
Teemad: nakkushaigused, viroloogia, vaktsineerimine
737 4171
irja.lutsar@ut.ee

Reet Mändar
Meditsiinilise mikroobiökoloogia professor
Teemad: mikroobikooslused inimese suguteedes, suus ja seedetraktis, nakkushaiguste tekitajad
737 4179
reet.mandar@ut.ee

Epp Sepp
Meditsiinilise mikrobioloogia kaasprofessor
Teemad: inimese mikroobikooslused, nende kujunemine ja seos elustiilihaigustega
737 4178
epp.sepp@ut.ee

Marika Mikelsaar
Emeriitprofessor
Teemad: ME-3 bakter, inimese mikroobiökoloogia tervise ja haiguse korral, probiootikumide toimemehhanismid ja arendus, ravi toetamine probiootikumidega
737 4179, 503 9989
marika.mikelsaar@ut.ee

Kalju Paju
Patofüsioloogia kaasprofessor
Teemad: südame mehhanismid, ainevahetuslikud mehhanismid
737 4375
kalju.paju@ut.ee

Alireza Fazeli
Kliinilise genoomika ja personaalmeditsiini professor
Teemad: embrüo ja ema vaheline suhtlus, reproduktiivmeditsiin, personaalmeditsiin
alireza.fazeli@ut.ee

Pärt Peterson
Molekulaarimmunoloogia professor
Teemad: vananemine, immuunsüsteem, autoimmuunsus, AIRE valgu roll immuunsüsteemis
737 4202
part.peterson@ut.ee

Marika Masso
Inimese bioloogia assistent
Teemad: parasiithaiguste põhjustajad inimesel (nt toksoplasmoosi, lambliaasi ja malaaria tekitajad; laiuss ja ehhinokokk-paelussid; solkmed ja naaskelsabad; süüdik- ehk sügelislest jt nahalestad). Lülijalgsed parasiidid kui haiguste siirdajad (puugid, sääsed, moskiitod).
Inimese parasiithaigused - sümptomid, diagnoosimine, profülaktika ja ravi.
737 4216, 5554 4602
marika.masso@ut.ee

Ana Rebane
molekulaarmeditsiini professor
737 4419
ana.rebane@ut.ee

Ursel Soomets
Meditsiinilise metaboloomika professor
Teemad: rasvhapped, vitamiinid, steroidid ja nende mõju, inimese biokeemia
737 4313
ursel.soomets@ut.ee

Tambet Teesalu
Nanomeditsiini professor
Teemad: kasvajate bioloogia ja ravi, nanomeditsiin ja nutikad vähiravimid
737 4296, 5397 4441
tambet.teesalu@ut.ee

Raivo Uibo
Immunoloogia professor
Teemad: immuunsüsteem ja väliskeskkond, autoimmuunsus ja autoimmuunhaigused, immunodiagnostika
737 4231
raivo.uibo@ut.ee

Eero Vasar
Inimese füsioloogia professor
Teemad: ärevusseisundite neurobioloogilised mehhanismid, bioloogiline psühhiaatria, stress, skisofreenia, depressioon, MMS
737 4331, 526 8033
eero.vasar@ut.ee

Vallo Volke
Endokriinfüsioloogia professor 
Teemad: diabeet, terviseuuringud, sekretsioonisüsteemid
737 4338
vallo.volke@ut.ee

Marika Väli
Kohtuarstiteaduse professor
Teemad: kohtuarstlik ekspertiis, patoloogiline anatoomia, lahkamine
737 4291
marika.vali@ut.ee

Mihkel Zilmer
Meditsiinilise biokeemia professor
Teemad: inimese ainevahetus ja söömine, funktsionaalne toit, antioksüdandid ja oksüdatiivne stress, metaboloomika
737 4311, 5125311
mihkel.zilmer@ut.ee

Mario Plaas
Katseloomakeskuse juhataja, siirdemeditsiini kaasprofessor
Teemad: geneetiliste haiguste diagoosimine, katseloomade kasutamine ravimite testimisel
502 3056
mario.plaas@ut.ee

Karin Kogermann
Füüsikalise farmaatsia kaasprofessor, farmaatsia kaasprofessor
Teemad: ravimiainete valmistamine ja tehnoloogia, antibiootikumide toimemehhanismid, nanopreparaatide disain ja valmistamine, lapsed ja ravimid
737 5297
karin.kogermann@ut.ee

Ain Raal
Farmakognoosia professor
Teemad: Eesti apteegisüsteem, rahvameditsiin, ravimtaimed, looduslikud ravivahendid
737 5288, 5027574
ain.raal@ut.ee

Daisy Volmer
Sotsiaalfarmaatsia kaasprofessor, proviisori bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekava programmijuht
Teemad: Eesti apteegisüsteem, apteegiteenuste kvaliteet, eakad ja ravimid, ravijärgimus, ravimiohutus, meditsiinitehnoloogia farmaatsias, farmaatsiaharidus
737 5298
daisy.volmer@ut.ee

Rita Nõmmela
Lastestomatoloogia kaasprofessor, hambaarstiteaduse bakalaureuse- ja magistrõppe integreeritud õppekava programmijuht
Teemad: hambumusanomaaliad
731 9860
rita.nommela@ut.ee

Jana Olak
Lastestomatoloogia kaasprofessor
Teemad: laste hambaravi
731 9862
jana.olak@ut.ee

Mare Saag
Suu- ja hambahaiguste professor
Teemad: hambaarstide koolitamine, hambaravi Eestis, igemete haigused, hambakaaries ja selle komplikatsioonid, hammaste eest hoolitsemine
731 9855
mare.saag@ut.ee

Olev Salum
Ortopeedilise stomatoloogia lektor
Teemad: hammaste proteesimine
731 9280
olev.salum@ut.ee

Tiia Tamme
Näo- ja lõualuukirurgia kaasprofessor
Teemad: suukirurgia
731 8237
tiia.tamme@ut.ee

Ülle Voog-Oras
Mälumisfüsioloogia kaasprofessor
Teemad: hambaarstide koolitamine, alalõualiigese haigused
731 9483
ulle.voog-oras@ut.ee

Ruth Kalda
Peremeditsiini professor
Teemad: perearstide koolitamine, peremeditsiini olukord Eestis, haiguste ennetamine, krooniliste haiguste riskifaktorid
731 9210, 5698 5599
ruth.kalda@ut.ee

Ken Kalling
Meditsiiniajaloo nooremlektor
Teemad: meditsiini ajalugu
5645 4902
ken.kalling@ut.ee

Marje Oona
Peremeditsiini kaasprofessor
Teemad: perearsti tööga seotu, hooajalised haigused, vaktsineerimine
731 9212, 5567 8486
marje.oona@ut.ee  

Hans Orru
Keskkonnatervishoiu kaasprofessor
Teemad: tervise riskitegurid elu- ja töökeskkonnas: välisõhu saaste ja müra, hoonete halb sisekliima, joogivee terviseriskid, äärmuslikud ilmaolud, kliimamuutused
737 4203
hans.orru@ut.ee

Kersti Pärna
Tervisedenduse kaasprofessor
Teemad: alkoholi tarvitamise ja suitsetamise mõju, riskikäitumisega seotud suremus, laste väärkohtlemine
737 4203
kersti.parna@ut.ee  

Anneli Uusküla
Epidemioloogia professor
Teemad: HIV levik ja ravi, sugulisel teel levivad infektsioonid ja nende ravi
737 4195
anneli.uuskula@ut.ee

Priit Kaasik
Funktsionaalse morfoloogia professor, instituudi juhataja
Teemad: liikumis- ja sporditeaduste õpetamine, kehaline töövõime ja tervis
737 5364, 517 7696
priit.kaasik@ut.ee

Merike Kull
Tervisekasvatuse lektor, liikumislabori juhataja
Teemad: liikumislabor, liikuma kutsuva kooli algatus, kehaline aktiivsus Eestis
737 5367, 5884 8065
merike.kull@ut.ee

Jarek Mäestu
Spordibioloogia kaasprofessor, arendusprodekaan
Teemad: liikumisaktiivsus, elukestva liikumisharjumuse kujundamine, treenimise põhitõed
737 5373, 5647 7236
jarek.maestu@ut.ee

Mati Pääsuke
Kinesioloogia ja biomehaanika professor
Teemad: terviseuuringud, füsioteraapia, kinesioloogia, spordifüsioloogia
737 6286, 518 4874
mati.paasuke@ut.ee

Vahur Ööpik
Spordifüsioloogia professor
Teemad: spordijookide kasutamine ja nende mõju, kliimalabor, ettevalmistus sportlikuks ürituseks või missiooniks teises kliimas
737 5366, 518 4234
vahur.oopik@ut.ee

Külli Kingo
Nahahaiguste kliiniku juhataja, dermatoloogia ja veneroloogia professor, teadusprodekaan
731 9706
kylli.kingo@ut.ee

Alan Altraja
Pulmonoloogia professor, kopsukliiniku juhataja
Teemad: kopsu- ja hingamisteede haigused, tuberkuloos, uneaegsed hingamishäired
731 8901, 507 1941
alan.altraja@ut.ee

Pilvi Ilves
Radioloogia kaasprofessor, radioloogiakliiniku juhataja
731 8300
pilvi.ilves@ut.ee

Jana Jaal
Onkoloogia kaasprofessor, hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja
Teemad: vähkkasvajad, kiiritusravi, medikamentoosne vähiravi, immuunravi
731 9821
jana.jaal@ut.ee

Kuldar Kaljurand
Silmakliiniku juhataja, oftalmoloogia kaasprofessor
Teemad: nägemishäired ja nende ravi
731 9750
kuldar.kaljurand@ut.ee

Vallo Tillmann
Lastehaiguste professor, lastekliiniku juhataja
Teemad: lapseea kroonilised haigused,   laste tervis, harvikravimid
731 9500
vallo.tillmann@ut.ee

Helle Karro
Sünnitusabi ja günekoloogia professor, naistekliiniku juhataja
Teemad: sünnitusabi, günekoloogia ja selle areng, naistearstide tegevus, naiste tervis üldiselt
731 9903
helle.karro@ut.ee

Made Laanpere
Sünnitusabi ja günekoloogia lektor
Teemad: paarissuhte vägivald, abort, seksuaaltervis, reproduktiivsed valikud ja neid mõjutavad tegurid
made.laanpere@ut.ee

Margus Lember
Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan, sisekliiniku juhataja, sisehaiguste propedeutika professor
Teemad: seedetrakti funktsionaalsed häired ja hüpolaktaasia, luustiku-lihaskonna haigused, diabeet ning metaboolne sündroom, esmatasandi tervishoid. Meditsiiniharidus ja -teadus, kolmandatest riikidest pärit arstide töötamine Eestis, arstiõpe, eriarsti õpe)
731 8600, 5331 8600
margus.lember@ut.ee

Urmas Lepner
Meditsiiniteaduste valdkonna residentuuriprodekaan, kirurgia professor
Teemad: eriarsti õpe, nekrotiseeriv pehmekoe infektsioon ehk lihasööjabakteri haigus
731 8201
urmas.lepner@ut.ee

Margus Punab
Androloogia professor, uroloog
Teemad: meeste viljakus ja selle riskitegurid
731 9323
margus.punab@ut.ee

Tanel Laisaar
Torakaalkirurgia kaasprofessor
Teemad: kopsusiirdamine, organsiirdamine, rindkerekirurgia, kopsuvähk
731 8296
tanel.laisaar@ut.ee

Kai Saks
Emeriitdotsent
Teemad: vananemine, eakatele iseloomulikud haigused, nende ennetamine ja ravi
731 8627
kai.saks@ut.ee

Andres Salumets
Reproduktiivmeditsiini professor
Teemad: reproduktiivmeditsiin, viljatus(ravi), katseklaasilapsed, loote kromosoomhaiguste analüüs
5620 4004
andres.salumets@ut.ee

Joel Starkopf
Anestesioloogia ja intensiivravi professor, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja
Teemad: taaselustamine, intensiivravi
731 8400, 5331 8400
joel.starkopf@ut.ee

Pille Taba
Neuroloogia professor, instituudi juhataja, närvikliiniku juhataja
Teemad: aju vananemine, ajuhaigused ehk neurodegeneratiivseteks haigused, nagu näiteks Alzheimeri ja Parkinsoni tõbi
731 8500
pille.taba@ut.ee

Vallo Tillmann
Lastehaiguste professor, lastekliiniku juhataja
Teemad: lapseea kroonilised haigused,   laste tervis, harvikravimid
7319500
vallo.tillmann@ut.ee

Eve Unt
Spordimeditsiini ja taastusravi kaasprofessor, spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juhataja
Teemad: sportlaste terviseuuringud, koormustestid, spordimeditsiini valdkonnas rakendatavad diagnostika- ja ravivõimalused
731 9223, 5331 9223
eve.unt@ut.ee

Katrin Õunap
Kliinilise geneetika keskuse juhataja, kliinilise geneetika professor
Teemad: harvikhaiguste diagnostika ja ravi, personaalmeditsiin
731 9490
katrin.ounap@ut.ee

Peep Talving
Kirurgiliste haiguste professor
Teemad: trauma- ja erakorraline kirurgia
peep.talving@ut.ee

Katrin Kaarna
Kliiniliste uuringute keskuse juhataja
Teemad: kliiniline teadustöö üldiselt
737 4119, 518 6688
katrin.kaarna@ut.ee

Tuuli Metsvaht
Laste intensiivravi ja farmakoteraapia professor
Teemad: laste ja vastsündinute intensiivravi, laste ravimuuringud
731 9550
tuuli.metsvaht@ut.ee

Juri Karjagin
Anestesioloogia ja intensiivravi kaasprofessor
Teemad: anesteesiaga seotud küsimused
731 8380
juri.karjagin@ut.ee

Valdkonna trükis

Valdkonna infokiri

#valdkonnast
MV

Valdkonna trükis

Jaga
08.12.2021
#valdkonnast
mv

Meditsiiniteaduste valdkonna infokiri

Jaga
23.11.2021
#valdkonnast
MV

Arstiteaduskonna aastapäev

Jaga
23.11.2021