Teaduskommunikatsioon

Üha enam vaadatakse ülikoolide ja teadlaste poole, et saada tõenduspõhist nõu ja seletus ühiskonnas aktuaalsetele teemadele, neilt oodatakse oma teadustöö tulemustest rääkimist, laiema avalikkuse harimist ja uue teadmise loomist.

Nii on teadlase töö üheks lahutamatuks osaks kujunenud teaduskommunikatsioon. Oma teadustöö tulemuste kajastamine (rahvusvahelises) teadusajakirjanduses on selle üks pool. Teine suund on oma teadustöö tutvustamine teadusringkonnast väljapool – (läbi meedia) laiemale avalikkusele. Keerulised teadusteemad eeldavad, et suudame need selge sõnumiga lugejale edastada. Lugeja tahab keerulisest teemast lihtsat ülevaadet.

Siin on viis sammu, mida saad teadusteema tutvustamiseks ära teha:

Image
MV

Saada teavet oma teadusuudisest või -projektist alice.lokk@ut.ee. Kommunikatsiooninõu saamiseks võib pöörduda ka teaduskommunikatsiooni nõuniku Piret Ehrenpreisi (piret.ehrenpreis@ut.ee) poole. Aitame Sul teemaga meediasse jõuda!

Taimebioloogia

JÄRELVAADATAV: konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg?“

ENNS-i talveseminar

VAATA OTSE: Neuroloogide ja neurokirurgide talveseminaril räägitakse liigutushäiretest

 TÜ farmaatsia instituudis läbiviidava tudengiprojekti kaudu jõuab Kliinikumi haigla apteeki uudne tehnoloogia haavakatete raviks. Fotol füüsikalise farmaatsia nooremlektor Kairi Lorenz..

Farmaatsia instituudi tudengid toovad Kliinikumi tehnoloogia haavade ravimiseks