Teaduskommunikatsioon

Üha enam vaadatakse ülikoolide ja teadlaste poole, et saada tõenduspõhist nõu ja seletus ühiskonnas aktuaalsetele teemadele, neilt oodatakse oma teadustöö tulemustest rääkimist, laiema avalikkuse harimist ja uue teadmise loomist.

Nii on teadlase töö üheks lahutamatuks osaks kujunenud teaduskommunikatsioon. Oma teadustöö tulemuste kajastamine (rahvusvahelises) teadusajakirjanduses on selle üks pool. Teine suund on oma teadustöö tutvustamine teadusringkonnast väljapool – (läbi meedia) laiemale avalikkusele. Keerulised teadusteemad eeldavad, et suudame need selge sõnumiga lugejale edastada. Lugeja tahab keerulisest teemast lihtsat ülevaadet.

Siin on viis sammu, mida saad teadusteema tutvustamiseks ära teha:

Image
MV

Saada teavet oma teadusuudisest või -projektist alice.lokk@ut.ee. Kommunikatsiooninõu saamiseks võib pöörduda ka teaduskommunikatsiooni nõuniku Piret Ehrenpreisi (piret.ehrenpreis@ut.ee) poole. Aitame Sul teemaga meediasse jõuda!

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

 Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi inimese geneetika õppetooli uuring koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikuga näitas, et üllatavalt suurel osal viljatutest meestest on lapsena diagnoositud munandi laskumishäire. Õigeaegne sekkumine aitab tulevikus lahendada viljatusprobleeme ja ennetada haruldaste kasvajate riski.

Poisslaste munandite väärarengu varjus võib peituda hoopis tõsisem geneetiline arenguhäire

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks