Arstiteaduse lõpueksam toimub 29.05.2024 kell 10-14 Tartu Ülikooli Delta keskuses
1. Arstiteaduse VI kursuse lõpueksam (edaspidi ka eksam) on valikvastustega test.
2. Eksamiküsimuste arv on 160. Iga õigesti vastatud küsimus annab ühe punkti.
3. Igale küsimusele on neli valikvastust, millest vaid üks on õige. Kui üliõpilane märgib küsimusele vastates ühe asemel kaks või enam vastust, loetakse vastus valeks ja seda isegi siis, kui üks märgitutest on õige.
4. Eksami kestus on kuni 4 tundi.
5. Eksam hõlmab arstiteaduse õppekava IV ja V kursusel õpetatavaid kliinilisi aineid: sisehaigused koos infektsioonhaigustega, kirurgilised erialad, onkoloogia, anestesioloogia, intensiivravi ja erakorraline meditsiin, naistehaigused ja sünnitusabi, lastehaigused, närvihaigused, psühhiaatria, naha- ja suguhaigused, kõrva-nina-kurguhaigused, silmahaigused ja perearstiteadus.
6. Erialade omavahelist proportsionaalsust eksamiküsimustikus ei reglementeerita. Et jõuda eksamineerimisel lähemale reaalelu kontekstile, võidakse esitada õpetatu piires erialaüleseid küsimusi. Kuni pooled eksamiküsimuste koguarvust põhinevad situatsiooniülesannetel või situatsioonikirjeldustel.
7. Lõpueksami küsimused koostatakse üliõpilastele jagatud kordamisküsimuste alusel. Eksamiküsimuste koostamise eest, nende vastavuse eest kordamisküsimustele ja õigsuse eest vastutavad Kliinilise meditsiini instituudi ning Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhatajad.
8. Eksam loetakse sooritatuks positiivsele hindele, kui kogutakse rohkem kui 50% võimalikust 160-st punktist, s.o. vähemalt 81 punkti. Lõpueksami tulemuste hindamisel kasutatakse hinnete panekuks järgmist metoodikat: sellel eksamil maksimaalse punktisumma kogunud eksamineeritava punktisumma ja minimaalse lubatud positiivse tulemuse (81 punkti) vahele jääv punktivahemik jagatakse viieks võrdseks osaks (hindekvintiiliks) vastavalt ümardamise reeglitele. Neisse vahemikesse jäänud punktisummad vastavad hinnetele A, B, C, D ja E. 80 või väiksem punktide arv vastab hindele „F„.
9. Lõpueksami hindamiskomisjoni koosseisu kinnitab valdkonna õppeprodekaan. Lõpueksami hindamiskomisjoni kuuluvad lisaks esimehele erialaainete (vt. punkt 5) õppejõud. Kokku on lõpueksami hindamiskomisjonis kaheksa liiget.
10. Eksamitööd hinnatakse vahetult pärast töö esitamist. Eksamitulemused tehakse teatavaks pärast seda, kui tulemused on kinnitanud lõpueksami hindamiskomisjon oma koosolekul.
11. Lõpueksami korduseksamit on üliõpilasel võimalik sooritada üks kord, aga üldjuhul mitte varem kui järgmisel õppeaastal. Mõjuvatel põhjustel lõpueksamile mitteilmunud üliõpilasel on õigus sooritada lõpueksam hindamiskomisjoni esimehe poolt määratud ajal. Mõjuvateks põhjusteks on haigus, mida tõendab komisjoni esimehele esitatud arstitõend, ekstreemne perekondlik situatsioon vmt.
12. Sõltvalt COVID-19 infektsiooni olukorrast Eestis on lõpueksami hindamisekomisjonil õigus teha muudatusi lõpueksami korralduses.
Soovitused on kokku pannud meditsiiniteaduste valdkonna õpetamisoskuste konsultant Anu Sarv.
Enne eksamiks valmistumist on oluline, et teate vastust järgmistele küsimustele:
Eksamiks õppimisel kaaluge järgmist:
Lisaks:
Eksamil:
Allikad: