Maarjavälja karjääripäev oli edukam kui kunagi varem

9. veebruaril 2023 toimus Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna juba traditsiooniks kujunenud ühine karjääripäev V Spa konverentsikeskuses. Tänavu ühines karjääripäevaga esmakordselt ka meditsiiniteaduste valdkond.

Nii tudengeid kui ka ettevõtteid osales sel aastal karjääripäeval rohkem kui möödunud aastal. Ettevõtteid ja riigiasutusi mahtus V Spasse ligi 40 ning tudengeid üle 300. 

Maarjavälja karjääripäeva korraldasid füüsika instituut, keemia instituut, tehnoloogiainstituut, ökoloogia- ja maateaduste instituut, farmaatsia instituut ning molekulaar- ja rakubioloogia instituut. Arvutiteaduste instituut ning matemaatika- ja statistika instituut korraldavad enda Delta karjääripäeva 2. märtsil TÜ Spordihoones.

Karjääripäeva eesmärgiks oli tuua kokku töö- ja praktikapakkujad ning üliõpilased. Tudengitel oli võimalus leida endale sealsamas praktikakoht ning uurida tulevaste tööandjate käest pakutavate töökohtade kohta. Vahetati kontaktandmeid ja sõlmiti kokkuleppeid tulevikuks. Ettevõtjate jaoks on oluline Tartu Ülikooli poolt pakutud kvaliteetne haridus. Tööpakkujate hinnangul ei ole peamine isegi õpitav eriala, vaid lõpetajate hea alusharidus, õppimisvõime, sotsiaalsed oskused ja avatus ning lahtine pea kohanemaks kaasaegsete töökohtadega.

“Väga rõõmustav oli jälgida ettevõtete ja tudengite omavahelist suhtlust. Mõlemad pooled olid hästi ette valmistunud - tudengid esitasid sisulisi küsimusi, millele vastasid ettevõtteid karjääripäeval esindanud spetsialistid,” kirjeldas edukat üritust loodus- ja täppisteaduste valdkonna teadus-arendusprodekaan Dr Piret Pikma.

Sündmust modereeris molekulaar- ja rakubioloogia instituudi doktorant ja kommunikatsioonispetsialist Ermo Leuska. 

Image
Maarjavälja karjääripäeva moderaator Ermo Leuska

Maarjavälja karjääripäev oli hea näide sellest, kui läbipõimunud ja üksteist täiendavad on loodusteaduste valdkonda kuuluvad erialad. Samuti on loodusteaduste erialad tihedalt seotud ka meditsiiniteaduste valdkonna erialadega. Selline interdistisplinaarne sümbioos on hea võimalus kaasata kõiki tudengeid ühele karjääripäevale ja kuna ettevõtted otsivad praktikale väga erineva taustaga tudengeid, siis on taoline päev nende jaoks hea võimalus.

Farmaatsia instituudi juhataja professor Karin Kogermann tõdeb, et karjääripäev oli kasulik ka tööandjatele, sest nõnda said nad parema ülevaate, kes on proviisor ning mis on tema pädevused. „Lisaks apteegis töötamisele on proviisoril oskused töötamiseks näiteks ravimiametis, ministeeriumis, haigekassas, ravimifirmas, meditsiiniseadmeid tootvas ettevõttes või hoopis kliiniliste uuringutega tegelevas ettevõttes. Tööpõld on tõesti lai ja seda peegeldas karjääripäeval osalenud asutuste mitmekülgsus,” lisab Karin Kogermann.

Nii osalenud asutuste kui üliõpilaste tagasiside toimunud Maarjavälja karjääripäevale oli väga positiivne. Ettevõtted tulevad kindlasti ka järgmisel aastal hea meelega ennast tutvustama ning üliõpilastega kontakte looma. Korraldajate hinnangul õnnestus sündmus hästi ning üritus täitis oma eesmärgi meie tudengid on tööturul hinnatud ja leiavad soovi korral endale kindlasti meelepärase praktika- või töökoha, vaja on ainult avatust ja pealehakkamist. Hea meel oli näha, et tudengitele pakkus karjääripäev sel aastal veelgi rohkem huvi kui eelmisel ning paistab, et Maarjavälja karjääripäev on muutumas traditsiooniks. 

Tartu Ülikoolil on plaanis ka järgmisel õppeaastal sarnases formaadis karjääripäev korraldada. Võtame arvesse saabunud tagasisidet kõikidelt osapooltelt ning ootame taaskord rohket osavõttu.

Vaata 2023. aasta Maarjavälja karjääripäeva kodulehte ja kõiki osalenud ettevõtteid ning nende tutvustusi siit.

Maarjavälja karjääripäeva galerii leiad siit.

6. juunil kohtusid Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa teadus- ja tervishoiuministeeriumi esindajad Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnaga.

Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa delegatsiooni esindajad külastasid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda

Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli residentuuriõppesse

Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli residentuuriõppesse

Tartu Ülikooli liikumislabori Liikuma Kutsuva Kooli programm korraldab 20. –24. mail õuesõppenädala,

Tartu Ülikooli Liikumislabor kutsub kõiki koole üle Eesti õue õppima