Andres Tennus

Professor Eero Vasara loeng „Füsioloogiline psühhiaatria“

Tartu Ülikooli inimese füsioloogia professor Eero Vasar peab Uue Anatoomikumi legendaarses ringauditooriumis loengu, mille pealkiri on „Füsioloogiline psühhiaatria“.

Professor Eero Vasar kirjeldab enda loengut järgmiselt: „Selle pealkirja alla saab mahutada erinevaid asju, mida kõike tutvustuses paljastada ei saa. Pärast ei ole muidu huvitav. Ettekanne on seotud Biomeedikumi 25. ja SIME 10. aastapäevaga. Täpselt 25 aastat tagasi kolis meditsiiniteaduste valdkond Biomeedikumi hoonesse. Enne seda tegutses valdkond 1888. aastal valminud Uues Anatoomikumis. Seal tekkis psühhiaatria ja füsioloogia esimene oluline kokkupuude, millest mitmedki asjad alguse said. Füsioloogia professor Alexander Schmidt (vere-Schmidt) andis psühhiaatria professor Emil Kraepelinile ruumid uurimistöö läbiviimiseks. Siit tuleb teema arendus, mida ma ei saa siin veel paljastada. Selle peatüki järel jõuame aga suudlemiseni - suudlevad tudengid, suudlemise neurobioloogia ja 18. mai 2024“.

Kellaaeg: 12.00–13.00
Toimumiskoht: Näituse 2-102 (ringauditoorium)
Instituut: Bio- ja siirdemeditsiini instituut
Osalejate arv: Piiramata
Kontaktisik: Margit Kooser, margit.kooser@ut.ee, 5299447
Lisainfo: Kõigile avatud

Jakobi 2 õppehoone Toomemäe poolt

Ringkäigud vanas keemiahoones

Tartu Ülikooli vilistlased 2019. aasta kokkutulekul, teklid peas.

Tule vilistlaste kokkutulekule koos sõpradega

Ekskursioon Mordorisse

Ekskursioon Mordoris