Tartu Tudengipäevad

Tudengipäevad tulevad koos pannkoogihommiku, mälumängu ja sokimaadlusega

25. septembrist 1. oktoobrini kestval Tartu Tudengipäevade sügisfestivalil kutsutakse vastseid üliõpilasi lustakal moel Tartu ellu sisse elama ja uusi sõpru leidma.

Festival algab traditsioonilise pannkoogihommikuga Raekoja platsil, nädala jooksul saab osaleda pubi- ja kärurallil ning panna nii oma füüsilised kui ka vaimsed võimed proovile väga mitmel moel.

Näiteks esimesel õhtul Püssirohukeldris toimuvale „Mälukale“ tuleb kolmeliikmelistel võistkondadel registreeruda nobedasti, sest see on üks tudengipäevade populaarsemaid üritusi.

Üliõpilased viiakse kokku ka teadlaste ja õppejõududega: festivali teisel õhtul saavad huvilised ülikooli kunstimuuseumis ühineda näituse „Loovus2“ kuraatori Ingrid Saha ja kahe autoriga. Üheskoos vaadatakse üle muuseumi suvenäitusel olevad kaheksa teadlase ja õppejõu maalid ning installatsioonid.

Tartu Tudengipäevade meediajuhi Joonas Masingu sõnul on korraldajate eesmärk aidata uutel üliõpilastel tudengiellu sisse elada. „Tudengitena teistele üliõpilastele üritusi korraldades suudame pakkuda elamusi ja kogemusi, mis neilepäriselt korda lähevad,“ ütles Masing.

Kõikidel tudengipäevadel püütakse välja mõelda ka midagi uut. Tänavu toovad üllatusi näiteks börsibaar, „Plaadipõletus“ ja sokimaadlus.

„Börsibaar on mõeldud inimestele, kes soovivad kogeda midagi tavapärasest baarikogemusest põnevamat: menüüs olevate jookide hinnad muutuvad vastavalt nõudlusele ja pakkumisele, nii et tõotab tulla ettearvamatusi täis õhtu,“ kirjeldas Masing.

„Plaadipõletusel“ Genialistide klubis selgitatakse rahva ja žürii arvamuse põhjal välja parim DJ. Võistelda soovijatel tuleb ette registreeruda ja esitada oma demo. Tantsima ja hindama on oodatud kõik huvilised.

Sokimaadlus on Masingu sõnul tõsine katsumus, mille teeb lõbusaks ainulaadne eesmärk – vastast ei ole vaja alistada klassikalises maadluses tavaks saanud viisil, vaid kätte tuleb saada tema sokk. „Mõlemad võistlejad alustavad ühe sokiga ja peavad vastaselt soki kätte saama ilma enda omast ilma jäämata,“ selgitas meediajuht. Vaatemängulise võistluse võitjad kroonitakse eraldi meeste ja naiste kategoorias.

Festivali viimased päevad on pühendatud suuresti uutele üliõpilastele. Reedese traditsioonilise „Rebasteerimise“ käigus teevad esmakursuslased läbi takistusraja, mis peaks neid ülikoolieluks ette valmistama. Osalejad saavad lunastada soodushinnaga pileti samal õhtul Tartu turuhoones toimuvale Värske Liha peole, et ülikoolilinna ööellu sisse elada.

Vaata kogu kava: studentdays.ee.

Artikkel ilmus algselt ajakirjas Universitas Tartuensis

Biomeedikumi segakoori kontsert kevadel

26. aprillil kell 19.00 toimub Biomeedikumi segakoori kevadkontsert
Harmonia Universitatis