Ruth Kalda ja Tatjana Meister "Motiveeriv intervjueerimine – „miks?“ asemel „kuidas?“" **

Date: 24th May
Time: 13:45–15:15
Place: University of Tartu library, W. Struve 1

Elanikkonna vananemine ja sellega seotud nö elustiili haiguste enneolematu kasv on põhjustanud olukorra, kus partnerlusel põhinev ja patsiendi enda vastutust esile toov lähenemine suhtlemisel on omandanud uue, kogu tervishoiu säästva tähenduse.

Töötoas võetakse fookusesse motiveeriva intervjueerimise (MI) rakendamisvôimalusi muutuse suhtes ambivalentse vōi koguni negatiivselt meelestatud patsiendi nõustamisel. Töötoa eesmärgiks on tutvustada osalejatele MI vaimsusel põhinevaid strateegiaid muutusejutu esilekutsumiseks ja toetamiseks, et oma môtete ja otsuste teelahkmel valiks patsient suuna „kuidas muutust ellu viia?“ selle asemel, et otsida põhjendusi, miks see ei ole võimalik.Läbi praktiliste harjutuste väikestes rühmades õpime looma patsiendi toetavat, mittevastanduvat õhkkonna, tulema toime patsiendi resistentsuse muutuse suhtes ja välja tooma mõlemat - nii positiivset kui negatiivset patsiendi hetke käitumises.

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko.

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus