31. oktoobril kell 10:15 toimub Delta õppehoones Journal Club stiilis vestlusring, kus koos uuringu lõppautoriga arutatakse, kuidas detsentraliseeritud arhitektuur võimaldas masinõppel tuvastada transkriptoomi andmete kaudu, kellel on leukeemia, tuberkuloos või COVID-19. Sama tehnoloogiaga tehti ka kopsu röntgenpiltidele kliinilisi mustand-annotatsioone. Vestlusringis arutletakse, kuidas seda paradigmat muutvat tehnoloogiat tulevikus rakendada teaduskoostöö tegemisel.
Professor Joachim Schultze juhib Bonni ülikooli süsteemimeditsiini teadusgruppi, mis integreerib in vivo laborkatsetete ja in siloco arvutiandmed (sh üksikraku genoom, epigenoom ja transkriptoom, immunoloogia, metaboliidid, neurobiolooga jmt). Viimase viie aasta jooksul on professor Schultze tööd publitseeritud kaks korda ajakirjas Nature, kaks korda ajakirjas Immunity, ja viis korda ajakirjas Cell. Ta on valmis Zoomi kaudu vastama kõigi huviliste küsimustele.
Osalejad peavad enne vestlust läbi lugema järgneva artikli, mille kohta saab kohapeal vabas atmosfääris küsida küsimusi:
Warnat-Herresthal S, et al. Swarm learning for decentralized and confidential clinical machine learning. Nature. 2021.
www.nature.com/articles/s41586-021-03583-3
Eelistame, et osalejad tulevad Delta õppehoonesse (Narva mnt 18-3115) neljapäeval, 31. oktoobril kell 10.15–12.00 Eesti aja järgi. Juhul kui see on raskendatud, siis lubame ka osavõttu Zoomi kaudu: https://ut-ee.zoom.us/j/91020203604?pwd=YnptVXc2N0NLQnA3NTQ5dndXM1JIUT09
Registreerima ei pea. Vestlus toimub inglise keeles.