Erakogu

VAATA FOTOSID! Ajuteadlikkuse nädal tõi Biomeedikumi teadusõhtule üle 300 huvilise

Möödunud reedel külastas üle 340 inimese Tartu Ülikooli Biomeedikumi, kus peeti rahvusvahelise ajuteadlikkuse nädala raames teadusõhtut.

Huvilised said tutvuda professor Allen Kaasiku, professor Anti Kalda ja doktor Miriam Hickey laborite ja nende tööga. Samuti sai kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega, vaadata näitusi ja teadusesitlusi ning osaleda viktoriinides ja mängudes.

Ürituse korraldaja, Tartu Ülikooli farmakoloogia kaasprofessor Miriam Hickey ütles, et teadlaste eesmärk oli lähemalt näidata, kuidas aju töötab, millist rolli mängib geneetika sõltuvuste tekkimises ja kuidas neuronid omavahel suhtlevad. „Täname kõiki, kes kohale tulid! Meil oli hea meel näha nii paljusid inimesi põnevate lugude ja küsimustega. Üks meie eesmärkidest oli luua sobiv koht, kus saab rääkida neuroteadustest lähemalt. Külastajad küsisid väga põnevaid küsimusi.“

Teadusõhtu külastajate küsimuste vastused neuroteaduste kohta lisatakse järgmise nädala jooksul sellele lehele.

Doktor Hickey loodab, et üritust hakatakse korraldama iga aasta. „Meie õppejõud ja üliõpilased said külastajate uudishimist aju ja teaduse vastu palju inspiratsiooni. Suur külastajate arv näitab, et tartlased tahavad meie teadusest rohkem kuulda. Oleme põnevil ja loodame, et saame oma järgmise ürituse veelgi paremaks teha.“

Hickey lisas, et võistluste tööd olid muljetavaldavad. „Hindamiskomisjonil on nüüd ees raske ülesanne, sest võistlusel oli nii palju häid töid.“

Võistluste võitjad kuulutatakse välja 27. märtsil.

Kui külastasid teadusõhtut, ootavad korraldajad väga sinu tagasisidet. Tagasisidet ürituse kohta saab anda siin.

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.