Autor:
Erakogu

VAATA FOTOSID! Ajuteadlikkuse nädal tõi Biomeedikumi teadusõhtule üle 300 huvilise

Möödunud reedel külastas üle 340 inimese Tartu Ülikooli Biomeedikumi, kus peeti rahvusvahelise ajuteadlikkuse nädala raames teadusõhtut.

Huvilised said tutvuda professor Allen Kaasiku, professor Anti Kalda ja doktor Miriam Hickey laborite ja nende tööga. Samuti sai kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega, vaadata näitusi ja teadusesitlusi ning osaleda viktoriinides ja mängudes.

Ürituse korraldaja, Tartu Ülikooli farmakoloogia kaasprofessor Miriam Hickey ütles, et teadlaste eesmärk oli lähemalt näidata, kuidas aju töötab, millist rolli mängib geneetika sõltuvuste tekkimises ja kuidas neuronid omavahel suhtlevad. „Täname kõiki, kes kohale tulid! Meil oli hea meel näha nii paljusid inimesi põnevate lugude ja küsimustega. Üks meie eesmärkidest oli luua sobiv koht, kus saab rääkida neuroteadustest lähemalt. Külastajad küsisid väga põnevaid küsimusi.“

Teadusõhtu külastajate küsimuste vastused neuroteaduste kohta lisatakse järgmise nädala jooksul sellele lehele.

Doktor Hickey loodab, et üritust hakatakse korraldama iga aasta. „Meie õppejõud ja üliõpilased said külastajate uudishimist aju ja teaduse vastu palju inspiratsiooni. Suur külastajate arv näitab, et tartlased tahavad meie teadusest rohkem kuulda. Oleme põnevil ja loodame, et saame oma järgmise ürituse veelgi paremaks teha.“

Hickey lisas, et võistluste tööd olid muljetavaldavad. „Hindamiskomisjonil on nüüd ees raske ülesanne, sest võistlusel oli nii palju häid töid.“

Võistluste võitjad kuulutatakse välja 27. märtsil.

Kui külastasid teadusõhtut, ootavad korraldajad väga sinu tagasisidet. Tagasisidet ürituse kohta saab anda siin.
 

Grupipilt, millel teaduse populariseerimise auhindade saajad

Eesti Teadusagentuur kutsub tunnustama silmapaistvaid teaduse populariseerijaid

Triin Kaldur kaitseb doktoritööd „Effect of acute heat exposure and heat acclimation on arterial stiffness, oxidative stress and inflammation in healthy young men“

13. septembril 2024 kell 12.00 kaitseb Triin Kaldur doktoritööd „Effect of acute heat exposure and heat acclimation on arterial stiffness, oxidative stress and inflammation in healthy young men“ („Akuutse kuumastressi ja kuumas keskkonnas aklimatiseerumise mõju arterite jäikusele, oksüdatiivsele stressile ning põletikule tervetel noortel meestel“).
Tartu Ülikoolis arstiteaduse erialal kaitstud doktoritöös uuriti, kuidas närvikahjustusest tekkinud krooniline valu, D-vitamiini defitsiit, krooniline stress ja psühhostimulandid võivad mõjutada aju plastilisust.

Aju plastilisust mõjutavad nii krooniline valu, stress, pikaajaline D-vitamiini puudus kui ka psühhostimulandid