Asko Foto

Arstide tänuavaldus alma materile 60 aasta järel

27. mail kohtusid Tartu Ülikooli kohvikus 25 arstiteadlase vilistlast, kes lõpetasid ülikooli 60 aastat tagasi.

Avaldame täismahus emeriitprofessor Marika Mikelsaare tänuavalduse alma materile 1957-1963 aasta arstide kursuse nimel

TÄNUAVALDUS ALMA MATERILE 60 AASTA JÄREL

Kevadel,  juunikuul tungleb ikka ja jälle peahoone ees õnnelikke ALMA MATERI lõpetajaid. Lillemerega õnnitlevateks on vanemad, armsamad, sõbrad, sekka abikaasad lastega. Suur töö on tehtud.

1963. aastal olime taoliste uhkete lõpetajate seas ka meie, 125 verivärsket noort raviarsti. Lendasime laiali meile määratud töökohtadele koos oma unistuste, töötahte ja harrastustega, meeles pidulik Hippokratese vanne: au ja südametunnistuse nimel teenida arstitöös oma rahvast. Tõotasime, et pühendume inimese abistamisele ja humaansuse põhimõtetele.

Sellest hetkest on möödunud 60 täispikka töö- ja nüüd ka pensioniaastat. Aga iga viie aasta tagant tuleme me ikka Tartusse kokku, tahame tabada  noorustunnet. Meist on tähtede poole lahkunud 2/3 kursusekaaslastest. Sealhulgas reast kõik kursusevanemad: Inger Arendi, Agu Viirmaa, Raik-Hiio Mikelsaar. Samuti need ligi 20 visa täiskasvanut, kes peale  10 aastast repressiooni lubati uuesti ülikooli õppima. Nad ei unune.

Hippokratese nõul - olles omandanud arstikutse, täname oma õpetajaid. Legendideks on muutunud professorid Johannes Piiper, Julius Tehver, Georg Kingissepp, Albert Valdes, Elisa Käer-Kingissepp, Elmar Karu,  Artur Linkberg, Elmar Siirde, Ernst Raudam. Tol ajal koolitasid meid ka väärikad dotsendid, kellest mitmed omandasid professori kutse – dotsendid Kadri Gross, Kuno Kõrge, Ants Rulli, Arvo Tikk, Jüri Saarma, Kalju Villako. Eriti lähedaseks said kursusejuhendaja dotsent Selma Laanes ja lastearstidele Leida Keres. 1950- ja 1960ndate aastate õpetajate akadeemiline ALMA MATERI vaimsus saatis meid ja saadab praegugi veel Tartu Ülikooli meditsiini eriala.

Meie –  terapeudid, kirurgid, pediaatrid, neuroloogid, psühhiaatrid, günekoloogid, onkoloogid, radioloogid, patoloogid, meditsiiniteadlased – saadame oma sügavad tänud ALMA MATERILE, ARSTITEADUSKONNALE - meie koolitajale.

1957– 1963 arstide kursuse nimel emeriitprofessor Marika Mikelsaar

Asko Foto

Arstiteaduskonna lõpetajad 60 aastat peale ülikoolist arstikutse saamist

Eesti vähikeskuse avakoosolekule tulid kokku asutuste esindajad, kes veavad eest Eesti vähiennetuse ja -ravi korraldust

Eesti vähikeskuse koduks saab Tartu Ülikool

Terviseteaduste aluste mikrokraad

„Terviseteaduste aluste“ mikrokraad annab baasteadmised rahvatervishoiust

6. juunil kohtusid Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa teadus- ja tervishoiuministeeriumi esindajad Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnaga.

Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa delegatsiooni esindajad külastasid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda