Andres Tennus

Arstiteaduskonna medali said Joel Starkopf ja Marika Väli

Arstiteaduskonna medal

11. oktoobril anti Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeval valdkonnale osutatud teenete eest arstiteaduskonna medal anestesioloogia ja intensiivravi professor Joel Starkopfile ning kohtuarstiteaduse professor Marika Välile. Samuti tunnustati teaduskonverentsi parimaid ettekandeid.

Patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse osakonna juhataja Marika Väli pälvis medali silmapaistva panuse eest prekliinilise ja kliinilise teaduse ühendamisel arstliku tegevuse kvaliteedi tagamiseks.

Marika Väli ütles, et tunnustus pole mõeldud mitte ainult talle, vaid kogu patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse osakonnale. „Soovin tänada oma kolleege nii meditsiinivaldkonnast kui ka praktilist tööd tegevaid kohtuarste, kes on mind alati hea nõu ja jõuga aidanud, et seda huvitavat ja vaheldusrikast tööd teha. Õppejõu suurim rõõm on see, kui üliõpilaste silmad säravad ja nad on motiveeritud õppima ning samal ajal õppejõud naudib oma tööd. Õpetades teisi õpime ka ise. Olen seda põhimõtet püüdnud oma töös järgida ja saadud tunnustus stimuleerib seda edaspidi veel paremini tegema,“ rääkis Väli.

Tartu Ülikooli anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja, TÜ Kliinikumi juhatuse professor Joel Starkopf sai medali pühendunud ja pikaaegse panuse eest Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi koostöö edendamisel ning ühiste eesmärkide täitmisel.

Joel Starkopf sõnas, et arstiteaduskonna medalil on tema jaoks väga suur tähendus. „Olen südamest tänulik Tartu Ülikoolile, meditsiiniteaduste valdkonnale ning üliõpilastele, kes on andnud mulle võimaluse panustada Eesti arstiteaduse ja -hariduse arengusse. Siirad tänusõnad kõigile kolleegidele anestesioloogia ja intensiivravi kliinikust – koos teiega on see teekond olnud tõeline rõõm.“

Samuti tunnustati teaduskonverentsi parimaid ettekandeid ja postreid žürii esimehe, meditsiinilise mikroobiökoloogia professor Reet Mändari poolt.

• Parim arst-residentide, arstide ja teadurite suuline ettekanne (700 €): Liis Väli „Polüneuropaatia Parkinsoni tõve haigetel“

• Parim üliõpilaste suuline ettekanne (700 €): Elise Helena Armulik „Tolli-laadsete retseptorite agonistide ja I tüüpi interferooni mõju tümotsüütide arengule“

• Parim doktorantide suuline ettekanne (700 €): Anu Valkna „Perekondlike kasvajatega seotud geenileiud on üle 7 korra sagedasemad viljatutel võrreldes viljakate meestega“

• Parim doktorantide välkkõne ja poster (500 €) : Mikk Tooming „Munasarjavähi patsientide iduliini testimine Eestis aastatel 2009–2023“

• Parim üliõpilaste välkkõne ja poster (500 €) : Maria Helene Tomberg „Machine learning-based analysis reveals loss of striatal neurons in the 5xFAD mouse model of Alzheimer’s disease“

• Parim arst-residentide, arstide ja teadurite postri tutvustus (300 €): Tamara Vorobjova „Beeta-laktoglobuliini-vastaste IgA ja IgG antikehade ning I-FABP tase  gestatsioonidiabeeti (GDM) põdevatel emadel ja nende lastel ning nende seos IgA ja IgG antikehadega Bifidobacterium adolesctentis’e ja B. breve vastu“

• Parim üliõpilaste postri tutvustus (300 €): Liina Kuus " Toiduainetööstustes ringlevate bakterite biokile tekitamise võimekus, antibiootikumiresistentsus ja biokile biotsiiditundlikkus"

• Parim doktorantide postri tutvustus (300 €): Kristi Alnek "Soolestiku bakterioom rasedusdiabeediga ja rasedusdiabeedita emadel ja nende lastel: immunoloogilised paralleelid"

Tartu Ülikooli Kliinikumi teadustöö preemia Hanna Kadri Laas. Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi stipendiumi pälvis Keerthana Chithanathan. MTÜ Vaprusehelmete stipendiumi pälvisid Kertu Kallaste, Madli Kurvet ja Annabel Sagen. Hambaarstiteaduse parim praktikajuhendaja on Külli Jõesaar. Samuti autasustati ajakirja Eesti Arst ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi artiklikonkursi „Minu esimene publikatsioon“ parimaid Neinar Seli stipendiumiga, mille said Eva Liisi Ojaveer, Ann Metsaots, Hanna Jänes ja Kerstin Lind.

Arstiteaduskonna medalid, teaduskonverentsi tunnustused ja stipendiumid anti üle 11. oktoobril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis toimunud dekaani vastuvõtul.

Tutvu ka arstiteaduskonna aastapäeva teesivihikuga ja mõlema päeva salvestusega

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tudeng raamatukogus

Selge sõnumi võistlus kutsub märkama ilusat eesti keelt ja täpset mõtet

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislaborit esindavad Merike Kull, Maarja Park ja Katrin Mägi

Programm „Liikuma kutsuv kool“ valiti aasta haridusteoks

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks.

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks