Andres Tennus

Dekaan Külli Kingo lõpetajatele: mõistke hästi vastutust, mida te oma eriala esindajana kannate

Dekaan Külli Kingo peetud kõne meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktusel 14. juunil

Täna on eriline päev. Olete pühendanud palju aega oma elust õppimisele. Nüüd on käes hetk, mil astute edasi sammu uutele radadele.

Ülikoolidiplomi saavad 152 eestikeelse ja 20 ingliskeelse arstiõppe tudengit, 30 hambaarstiteaduse ja 16 proviisori õppekava lõpetajat, lisaks veel 12 õendusteaduse, 17 rahvatervishoiu ja 3 kliinilise toitmise magistriõppe lõpetajat. Sel aastal lõpetavad sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis füsioteraapia bakalaureuseastmes 40 ja magistriastmes 12 tudengit, kehalise kasvatuse eriala bakalaureuseõppes aga 38 ja magistriõppes 12 tudengit.

Armsad lõpetajad! Täna siia tulles mõtlesin, mida ma tundsin 28 aastat tagasi, kui sain nende sammaste vahel lõpudiplomi. See oli ootusärevus uute väljakutsete eest, see oli aukartus Ülikooli ees ja soov kuuluda Ülikooli akadeemilisse perre. 28 aastat hiljem on mul eriala, mida väga armastan ning au töötada: Tartu Ülikoolis ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Minu unistus on täitunud. Ma ei tea teie unistusi. Kindlasti on need suured, kuid minu soov on, et te kõik te leiaksite oma koha elus ja oleksite õnnelikud tehes oma tööd.

Teie õpingud on olnud kõike muud kui lihtsad. Teie õpingud jäid Covid kriisi ajale ning te asute tööle ajal, mil sõda on meile väga lähedal. Aga usun, et õpe Tartu ülikoolis on andnud teile tugeva aluse eesseisvate väljakutsetega toime tulemiseks. Olge avatud meelega ja mõistke hästi vastutust, mida te oma eriala esindajana kannate.

Head õppejõud ja töötajad! Tänan teid, et olete olnud tudengitel teejuhtideks ja toeks ja neid motiveerinud. Teie teadmised ja kogemused on aidanud kujundada tulevasi arste, hambaarste, proviisoreid ja tervishoiuspetsialiste. Tänu teie pühendunud tööle on saal särasilmseid inimesi täis.

Head lapsevanemad ja perekonnad! Tänu teie toetusele on Teie lapsed selles kaunis saalis saamas lõpudiplomit.

Ja lõpetuseks. Armsad lõpetajad, leidke oma tee ja pühenduge sellele kogu hingega. Olge julged ja sihikindlad ning ärge kartke väljakutseid. Võimalusi ja seiklusi täis tulevik on teie ees lahti. Täna aga nautige oma päeva – olete selle auga välja teeninud. Soovin teile kõigile õnne ja edu!

Aulasse sisenedes olite tudengid, kuid lõpudiplomid näpus aulast väljudes saate uhkusega öelda, et olete nüüd vilistlased. Kui mitte muul viisil, siis vilistlastena jääte ülikooliga alati seotuks. Kandke uhkusega endas alma materi väärtusi ja teadmisi, olles suunanäitajad ja seisukohtade kujundajad.

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta avaaktus ülikooli peahoone aulas

Õppeaasta avatervitus ja infotunnid esmakursuslastele