Meditsiiniteaduste valdkonnast pälvis Tartu Ülikooli teenetemärgi 17 inimest

Reedel otsustas Tartu Ülikooli senat, kes pälvivad Tartu Ülikooli teenetemärgid. Mitmed tunnustuse saajad on meditsiiniteaduste valdkonnast.

Rektor Toomas Asser tunnustas ülikooli liikmeid väljapaistva töö eest Tartu Ülikooli medali, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“. Ülikoolile suuri teeneid osutanud ülikooliväliseid inimesi tunnustas rektor Tartu Ülikooli Tänutähega.

Tartu ülikooli medali said dermatoloogia ja veneroloogia professor Külli Kingo kliinilise meditsiini instituudist, inimese füsioloogia kaasprofessor Aavo Lang ja külalisdotsent Andres Soosaar bio- ja siirdemeditsiini instituudist, peremeditsiini professor Ruth Kalda peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudist ning spordibioloogia kaasprofessor Jarek Mäestu sporditeaduste ja füsioteraapia instituudist.
Tartu ülikooli aumärgi said naha- ja suguhaiguste kaasprofessor Kristi Abram, lasteallergoloogia-pulmonoloogia lektor Kaja Julge, neurokirurgia lektor Leho Kõiv kliinilise meditsiini instituudist, meditsiinilise biokeemia kaasprofessor Aune Rehema ja molekulaarimmunoloogia teadur Uku Haljasorg bio- ja siirdemeditsiini instituudist, peremeditsiini kaasprofessor Marje Oona ja rahvatervishoiu kaasprofessor Mikk Jürisson peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudist, sportmängude didaktika lektor Kristjan Kais sporditeaduste ja füsioteraapia instituudist, farmakognoosia professor Ain Raal farmaatsia instituudist ning näo- ja lõualuukirurgia nooremlektor Marianne Soots hambaarstiteaduse instituudist.

Teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ said Riina Mahlapuu bio- ja siirdemeditsiini instituudist ja Taavo Seedre hambaarstiteaduse instituudist.

Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali sai füüsikalise keemia professor, akadeemik Enn Lust. Loe lähemalt siit.

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel.

Tartu Ülikooli teenetemärgid. Fotod: Andres Tennus. Visuaal: Maarja Roosi
Raivo Uibo

Teaduse elutööpreemia pälvinud Raivo Uibo: peame hoidma arste, kes hakkavad liigse pinge tõttu väsima

"March Meeting 2023" korraldajad