Andero Kalju

„Raeapteek 600“ valiti möödunud aasta 25 kaunima raamatu hulka

Eesti Rahvusraamatukogu kuulutas välja, millised olid möödunud aasta kauneimad raamatud. Üheks neist on ka professor Ain Raali raamat „Raeapteek 600“, mis avab Eesti vanima apteegi ajalugu.

„Raeapteek 600“ raamatu kohta on žürii välja toonud, et see on lihtsalt väga ilus raamat, mille säde tuleneb paigas nüanssidest. „Väikesed kujunduslikud nõksud, mis sobituvad igivana apteegi mikrokosmosega: etiketid, joonealused märkused, vinjetid ja kulunud pinnad. Hästiistuv paberivalik: kreemja tooniga matt kaetud paber.“

Raamatu autor, farmakognoosia professor Ain Raal ütles, et selle kauni raamatu valmimisel mängis esimest viiulit kahtlemata kujundaja Kalle Toompere, kuid teos tervikuna sündis kogu orkestri koostöös, kus oma osa on ka kunstnikku inspireerival tekstil ning koostajate poolt välja pakutud illustratsioonidel. „Kindlasti pakub loomingu tiivustamisel hulgaliselt ainest juba farmaatsia väärikas ajalugu ise, ja selle pärl Tallinnas - 600 aasta vanune Raeapteek.“

Raamat „Raeapteek 600“ võtab kokku kõik varem Raeapteegi kohta ilmunud materjalid ning on varasematega võrreldes põhjalikum. Kirjeldamist leiavad üldine elu-olu vanas Tallinna ja apteegis, Raeapteegi ajalugu, arhitektuur, restaureerimine ning apteegis olevad kultuuriväärtused. Värvitükis raamat on kaunilt kujundatud ja sisaldab rohkelt unikaalset pildimaterjali.

Konkursile esitati kokku 135 raamatut. Tutvu teiste möödunud aasta kauneimateks valitud raamatutega siin.

Raivo Uibo

Teaduse elutööpreemia pälvinud Raivo Uibo: peame hoidma arste, kes hakkavad liigse pinge tõttu väsima

"March Meeting 2023" korraldajad

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts pälvis aasta konverentsiteo tiitli