Autor:
JP Hion

Tartu Ülikooli hariduskonverentsil keskendutakse meditsiini õpetamisele

24.–25. mail toimub esimest korda Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna rahvusvaheline õpetamiskonverents „Teaching the unteachable“. Konverentsil tutvustavad nii Eesti praktikud-õppejõud kui ka eksperdid Ameerikast meditsiini õpetamise tõenduspõhiseid lähenemisi. 

Üks korraldajatest, Tartu Ülikooli suhtlemise psühholoogia lektor Inga Karton ütles, et konverentsil keskendutakse arstitöö ühele põhilisele oskusele ehk suhtlusele erinevate vaatenurkade kaudu. „Arstiteadust õpetatakse Tartu Ülikoolis selle asutamisest alates ehk 1632. aastast. Selle ajaga on muutunud nii õpetamise sisu kui ka vorm. Õppevorm ja selle meetodite areng esitab õppejõududele järjest suuremaid väljakutseid. Patsientide teadlikkuse suurenemine ja ootused on praktikute jaoks aina suurem katsumus,“ selgitas ta. 

Kartoni sõnul tehakse ettekandeid simuleeritud patsientide kasutamisest ja sellest, kuidas õpetada kiires töökeskkonnas, juhendada praktikanti ja residenti ning hinnata praktilisi oskusi. Suur osakaal on ka praktiliste kogemuste vahetamisel ning hommikul ettekannetes kuuldut saab kahe päeva jooksul praktikasse panna 12 töötoas.  

Konverents on rahvusvaheline nii esinejate kui osalejate mõttes. Lisaks Tartu ja Tallinna praktikutele ja õppejõududele osalevad veel ka kolleegid Lätist ja Leedust. „Konverentsi peaesinejateks on Nancy Weigle Duke'i Meditsiiniülikoolist, Jonathan Fischer Duke’i Rahvatervishoiu Ametist ning Katie Hartlieb Florida Rahvusvahelise Ülikooli Herbert Wertheimi Meditsiinikolledžist. Neile sekundeerib Grete Arro Tallinna Ülikoolist,“ sõnas Karton. 

Kahepäevasele konverentsile on oodatud meditsiinivaldkonnas õppivad, õpetavad, juhendavad ja koordineerivad, aga ka praktiseerivad meedikud. Oodatud on ka koostööpartnerid, näiteks sotsiaaltöötajad, psühholoogid ja füsioterapeudid, kellel on huvi teada saada, kuidas tõhusamalt õpetada ja mil viisil rakendada tänapäevaseid õpetamisoskusi.  

Konverents viiakse läbi Tartu Ülikooli õpetamise arendamise grandi kolme erineva projekti toetustest, lisaks toetas peaesineja Eestisse tulekut Eesti Motiveeriva Intervjueerimise ja Treeningu Assotsiatsioon. Käesolev programm on elluviidud tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi rahastusele.  

Konverentsile saab registreeruda 21. mai südaööni. Lisainfo konverentsi kava kohta leiab siit

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
banner

Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil kohtusid rahvusvahelised spetsialistid

Residentuur

Tänavu alustab Tartu Ülikooli residentuuri 167 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond avab taas mikrokraadiprogrammi „Histoloogia histoloogilise tehnika alustega“.

Mikrokraad „Histoloogia histoloogilise tehnika alustega“ annab võimaluse suurendada konkurentsivõimet tööturul