Vana anatoomikumi fuajees avatud näitus heidab pilgu arstiteaduskonnas tehtud õppetööle ning tutvustab TÜ muuseumi ajaloolist meditsiinikogu.
Vana anatoomikum on Eesti arstiteaduse ajaloos oluline hoone, kus omandasid aastatel 1805–1999 meditsiiniteadmisi kõik Tartu Ülikooli arstitudengid. Hoone keskmine osa – rotund – valmis 1805. aastal Johann Wilhelm Krause projekti järgi. Hoones 200 aasta jooksul töötanud teadlased on jätnud märkimisväärse jälje arstiteaduse ajalukku.
„Tartu Ülikooli muuseumis on väga rikas meditsiinikogu, millest üks väike osake on nüüd siin ekspositsioonis. See näitus ongi kummardus anatoomikumile ja arstiteadusele Tartus,“ rääkis kuraator Terje Lõbu.
Museaalid on välja pandud vana anatoomikumi fuajeesse kahte vitriini. Külastajad saavad näha nii füüsilise antropoloogia õppematerjale, anatoomilisi mudeleid kui ka inimeste kehast pärinevaid kive.
„Valisime museaalid, mis on piisavalt heas seisukorras ja mis ei saa näituse käigus viga, teisalt need, mis võiksid külastajatele huvi pakkuda ja oleksid äratuntavad. Näitusel saab aimu vana anatoomikumi olemusest,“ lisas kuraator Sirje Sisask.
Näitus loodi praegu vanas anatoomikumis paikneva infotehnoloogia osakonna tellimusel ja rahastusel. Selle kuraatorid on Terje Lõbu, Sirje Sisask ja koguhoidja Maris Tuuling. Näituse kujundaja on Maarja Roosi.
Näitust saab külastada tööpäeviti kl 9.00–16.45.