Margit Kooser

Arstitudengid osalesid praktiliste oskuste proovieksamil

6. juunil viidi Biomeedikumis läbi praktiliste arstlike oskuste proovieksam. Eksam muutub arstitudengitele kohustuslikuks ülejärgmine aasta.

Tartu Ülikooli arstiteaduse eestikeelse õppekava programmijuht Anti Kalda ütles, et 2025/2026. õppeaastal muutub arstiteaduse õppekava lõpueksami formaat ja lisandub objektiivne struktureeritud kliiniline eksam (OSCE - objective structured clinical examination).

Anti Kalda ütles, et katsetamise eesmärk oli anda õppejõududele võimalus harjutada eksamiülesannete koostamist, hindamiskriteeriumite väljatöötamist ja üliõpilaste hindamist. „Seekordsel proovieksamil osales 26 arstiteaduse õppekava üliõpilast, kellest suurem osa õpib neljandal kursusel. Sellist tüüpi eksam oli nende jaoks esmakordne kogemus. Tulevikus eksami paremaks korraldamiseks andsid üliõpilased ja õppejõud üksteisele tagasisidet,“ ütles Kalda.

Kalda lisas, et proovieksami tegemine annab väga head tagasisidet ka õppejõududele enda töö kohta.

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Meditsiiniteaduste valdkonna õppeaasta avaaktus ülikooli peahoone aulas

Õppeaasta avatervitus ja infotunnid esmakursuslastele