Erakogu

Toni Seppälä peab loengu täppismeditsiini rakendamisest seedetraktivähi korral

25. augustil peab Tampere Ülikooli vähiuuringute professor ja Helsinki Ülikoolihaigla kolorektaalkirurg Toni Seppälä ingliskeelse loengu "Precision medicine in gastrointestinal cancer" ("Täppismeditsiini rakendamine").

Loengu eesmärgiks on teadvustada personaliseeritud vähiravi potentsiaali siirdemeditsiinis ja kliinilises ravis, kasutades patsiendist lähtuvaid mudeleid ja vähigenoomikat. Loengus käsitletakse võimalusi vähiennetuse ja sihtmärkravi osutamiseks kolorektaalvähi ja pankreasekasvaja näitel.

Toni Seppälä tuleb Tartusse doktoritöö oponendina.

Loeng toimub Linkbergi auditooriumis kella 8.109.00 aadressil L. Puusepa 8.

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.