Erakogu

Toni Seppälä peab loengu täppismeditsiini rakendamisest seedetraktivähi korral

25. augustil peab Tampere Ülikooli vähiuuringute professor ja Helsinki Ülikoolihaigla kolorektaalkirurg Toni Seppälä ingliskeelse loengu "Precision medicine in gastrointestinal cancer" ("Täppismeditsiini rakendamine").

Loengu eesmärgiks on teadvustada personaliseeritud vähiravi potentsiaali siirdemeditsiinis ja kliinilises ravis, kasutades patsiendist lähtuvaid mudeleid ja vähigenoomikat. Loengus käsitletakse võimalusi vähiennetuse ja sihtmärkravi osutamiseks kolorektaalvähi ja pankreasekasvaja näitel.

Toni Seppälä tuleb Tartusse doktoritöö oponendina.

Loeng toimub Linkbergi auditooriumis kella 8.109.00 aadressil L. Puusepa 8.

Marite Punapart kaitseb doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“

30. septembril kaitseb Marite Punapart oma doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“.

Katrin Tomson-Johanson kaitseb doktoritööd „Impulsivity, serum lipids and serotonin-related functional gene variants“

23. august 2024 kell 12.00 kaitseb Katrin Tomson-Johanson doktoritööd „Impulsivity, serum lipids and serotonin-related functional gene variants“ (eesti keeles „Impulsiivsus, seerumi lipiidid ja serotoniinisüsteemi funktsionaalsed geenivariandid“).
Tartu Ülikooli teadlaste uuring paljastas haruldase haiguse diagnoosimise ja ravi väljakutsed