erakogu

Eesti arstiüliõpilased korraldavad maailma suurimat tudengikonverentsi

Tartu Ülikooli arstiüliõpilased korraldavad maailma suurimat tudengikonverentsi

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts korraldab maailma suurima tudengiorganisatsiooni International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA) peaassambleed „March Meeting 2023“. Konverents toimub 1. –7. märtsil Tallinnas Viru konverentsikeskuses.

Juba 72. korda toimuval iga-aastasel peaassambleel osalevad liikmesriikide delegaadid töötubades, mille eesmärk on laiendada arstitudengite silmaringi ja suurendada teadmisi rahvatervisest, inimõigustest, seksuaaltervisest, meditsiiniharidusest ja -süsteemist. Õhtuti toimuvatel plenaaristungitel võetakse vastu organisatsiooniüleseid otsuseid ja seatakse paika tulevikusuund. Tallinnasse saabub sündmusest osa võtma üle 800 arstiüliõpilase ligi 90 riigist.

Konverentsi peakorraldaja Elina Osi loodab, et nende korraldatud konverents annab arstitudengitele ideid oma riikide ja piirkondade tervishoiu edendamiseks ning indu nende elluviimiseks.

Peakorralduse tiimi liige Katariina Idla täiendas, et lisaks töötubadele ja plenaariumitele toimub peaassamblee ajal paneeldiskussioon digitaalsest tervishoiust. „Teema sai valitud just meie piirkonna kompetentsi tõttu antud valdkonnas ning oleme teinud tihedat koostööd Tartu Biotehnoloogia Pargiga selle ellu viimiseks.“

Enne suurkonverentsi toimub 25. veebruarist –1. märtsini Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi õppehoones eelüritus, kus ligikaudu 150 üliõpilast võtavad osa koolitusprogrammist, et saada IFMSA ametlikeks koolitajateks.

Eestil on au peaassambleed korraldada läbi ajaloo teist korda ja Tallinnasse on oodatud sündmusest osa võtma üle 800 arstiüliõpilase ligi 90 riigist üle maailma. Korraldamisega on seotud rohkem kui 50 EAÜSi liiget ning vilistlast/noort arsti, kes annavad endast kõik, et sellest tuleks meeldejääv sündmus.

IFMSA on seltsi katusorganisatsioon, mis loodi 1951. aastal ja ühendab üleilmselt 1,3 miljonit arstitudengit.

Peaassamblee kohta leiab lisateavet siit.

CERN

Eesti täisliikmesus CERN-is laiendab Tartu Ülikooli teaduskoostöövõimalusi

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

26. veebruaril uuendasid Tartu Ülikool ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöölepingut. Lepingule kirjutasid Tartu Ülikooli senati saalis alla Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikool uuendasid koostöölepingut