Autor:
Urve Paaver

Farmakognoosia mikrokraadiprogramm ootab kursusele ravimtaimehuvilisi

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond on avanud taas farmakognoosia mikrokraadiprogrammi, mille käigus omandavad osalejad tõenduspõhised teadmised ravimtaimedest, nende toimeainetest ja kasutamisest.
 
Programmijuht, farmatseutilise tehnoloogia kaasprofessor Urve Paaver ütles, et osalema on oodatud kõik need, kes soovivad täiendada oma teadmisi sellest, kuidas ravimtaimedes ja teistes looduslikes allikates sisalduvad ühendid meie tervise hoidmisele ja parandamisele kaasa saavad aidata. Eriti on oodatud osalema ravimtaimekasvatajad ning toidulisandite, looduskosmeetika ja muude loodustoodete valmistajad.
 
Käesoleval aastal mikrokraadi programmil õppinud Külli Luuk sõnas, et kuna tema kogemus ravimtaimedega on senini olnud praktiline ning piirdunud ainult taimede kasvatamise ja kogumisega, olid tema jaoks õppe teoreetiline pool ja laborikogemus väga rikastav. „Mulle väga meeldis farmakognoosia esimeses osas toimunud praktika botaanikaaias ja Oa tänava aias, samuti suvine ravimtaimede kogumine.“
 
Teine õppija Ilona Loos sõnas, et kursus oli keemia tõttu hulga keerulisem, kui ta arvas. „See oli raske, sest keskkooli ajal keemia polnud minu tugevam pool. Samas saadud teadmised ravimtaimede keemilisest koostisest ja võimalikust ohust on vajalikud. Olen rahul, et tulin kursusele.“
Kursuse läbinud osaleja oskab leida teaduspõhist ravimtaimede alast infot, tunneb ära peamised Eesti ravimtaimed ja orienteerub ravimtaimede klassifikatsioonis, teab erinevate toimeainerühmade üldisi omadusi, tunneb erinevate toimeainerühmade peamisi drooge, ning saab ka teadmised ravimtaimede kasvatamisest ja droogide turustamisest. 
 
Farmakognoosia mikrokraadiprogrammi saab registreeruda 26. jaanuarini 2025. Programm kestab veebruarist detsembrini. Loe mikrokraadiprogrammi kohta lähemalt siit.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Visfatiini mõõtmine verest võib aidata 2. tüüpi diabeedi patsientidel ennetada arterite lupjumist

Doktoritöö: visfatiini mõõtmine verest võib aidata 2. tüüpi diabeedi patsientidel ennetada arterite lupjumist

ITD juhendnöörid header

Valminud on teadusaladeülese ja -vahelise koostöö juhend teadlastele

Kadri Kõivumägi kaitseb doktoritööd „Acute gastroenteritis hospitalizations in Estonia after implementation of universal mass vaccination against rotavirus“

Kadri Kõivumägi kaitseb doktoritööd „Acute gastroenteritis hospitalizations in Estonia after implementation of universal mass vaccination against rotavirus“