Konverents „Eesnäärmevähk – mida oleks kasulik sellest teada?“

6. detsembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus konverents „Eesnäärmevähk – mida oleks kasulik sellest teada?“.

Konverents on jaotatud neljaks sessiooniks: kuidas eesnäärmevähki diagnoosida, kuidas ravida varajast ja levinud kasvajat ning mida saab veel ära teha. Esimese sessiooni ehk sissejuhatuse osas teevad ettekanded Tartu Ülikooli onkoloogia professor Jana Jaal, androloogia professor Margus Punab ja peremeditsiini professor Ruth Kalda. Lisaks neile teevad ettekande Tartu Ülikooli onkoloogia nooremteadur Sandra Kase ja onkoloogia lektor Marju Kase.

Konverentsi sihtrühm on perearstid, meestearstid ja uroloogid. Konverentsi korraldavad Eesti Kliiniliste Onkoloogide Selts ja Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinik.

Registreerimise tähtaeg on 1. detsember 2023.

Registreerumine algab kell 08.15. Ettekandeid peetakse kella 09.05–17.00. Tutvu konverentsi programmiga lähemalt siin.

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.