Erakogu

Liikuma Kutsuv Kool on rahvusvahelise tervist edendava kooli auhinna nominent

Tartu Ülikooli liikumislabori poolt eestveetav Liikuma Kutsuva Kooli programm on nomineeritud rahvusvahelise spordi- ja kultuuriorganisatsiooni auhinna „Tervist edendavate koolide“ kategoorias kolme parima sekka.

Liikuma kutsuv kool on nomineeritud rahvusvahelise spordi- ja kultuuriorganisatsiooni (ISCA) „Tervist edendavate koolide“ kategoorias, mis tunnustab projekte, kus seatakse esikohale kooliõpilaste heaolu ja luuakse keskkondi, mis edendavad füüsilist aktiivsust ja tervislikke eluviise.

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori juhi, tervisekasvatuse kaasprofessori Merike Kulli sõnul näitab nominatsioon, et Liikuma Kutsuv Kool on oluline projekt ning eeskujuks ka teistele riikidele.„Nominatsioon on ülemaailmne ja pisike Eesti on saanud kolme parima sekka. See on tunnustus kõigile Liikuma Kutsuva Kooli programmiga liitunud 204 koolile üle Eesti.”

Tartu Ülikooli funktsionaalse morfoloogia professori Priit Kaasiku sõnul on tal hea meel, et Eesti koolide parimate praktikate ja teadustegevuse ühendamise kaudu saame innustada ka teisi haridusasutusi seadma esikohale õpilaste tervist.

Lisaks liikumislaborile kandideerib „Tervist edendavate koolide“ kategoorias auhinnale veel Ühendkuningriigi ja Keenia liikumisprojektid. Laureaat kuulutatakse välja 15. novembril Madriidis.

ISCA (International Sport and Culture Association) on rahvusvaheline liikumisharrastuse ja harrastuspordi katuseorganisatsioon, mis koondab liikmeid ja partnereid 107 riigist üle kogu maailma. ISCA esindab ja võimendab rahvusvahelisel tasandil oma liikmete huve ning muresid ja töötab nende võimekuse tõstmise suunas läbi rahvusvaheliste kampaaniate ja projektide, nt sotsiaalse sidususe ja tervise edendamine läbi spordi.

Liikuma Kutsuva Kooli programmi arendus- ja rakendustegevusi viiakse ellu aastatel 2020-2023 Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuse 2014-2021 programmist “Kohalik areng ja vaesuse vähendamine” rahastatud projekti “Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine” raames.

Infotund: arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksam

21. mail kell 13–16 toimub Schmidti keskuses (ruumis 0088/0089) arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksami infotund

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused