Neljapäeval, 4. juulil avati Tartu Linnamuuseumis püsinäitus „Meie Tartu“, mis tutvustab erinevaid Tartu linnaosasid. Paljude teiste linnaosade seas saab tutvuda ka Maarjamõisaga.
Näitus tutvustab külastajatele 17 linnaosa kaudu Tartut, tartlasi ja nende mälestusi oma kodukohaga. Maarjamõisa puhul saab näitusel lähemalt tutvuda erinevate vanade meditsiinitarvikutega, kuulata lugusid oluliste meditsiiniavastuste kohta ning saada video kaudu teada põnevaid fakte.
Näituse kuraator Robert Varik ütles, et tartlaste jaoks tähendab Maarjamõisa Kliinikumi. „Sellest ei saa üle ega ümber. Lisaks sellele on näitusel välja toodud arstiteaduse jaoks olulised avastused ja saavutused.“
Linnaosa tutvustuses on välja toodud, et Maarjamõisa jaoks märgilise tähendusega on aasta 1911: Maarja nime kandev riigimõis kingiti Tartu Ülikoolile. Neli aastat hiljem valmis mõisa maadel, legendaarse arsti Ludvig Puusepa järgi nime saanud tänava serval kaks esimest raviasutust. Nüüd aga laiub siin terve meditsiinilinnak, kus asuvad Biomeedikum, Chemicum, Physicum ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Samuti on tähelepanuväärne, et mitmed kiirabiautod on nime saanud tuntud arstide ja akadeemikute järgi. Kõige vanemad neist kannavad Alma nime Eesti esimese naisprofessori ja farmakoloogi Alma Tominga järgi.
Näitusel saab näha üle 200 aasta vanust ja taas tööle pandud Tartu raekoja endist tornikella, siseneda Annelinna omaaegsesse lifti, külastada Ropka leivaautot, sirvida Vanemuise suure maja tulekahju järel kaduma läinud külalisteraamatut, ekselda Ihaste labürindis ning teha palju muud põnevat.
Maarjamõisa tutvustamisele andsid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast ja Kliinikumist oma panuse Margus Lember, Külli Kingo, Anti Kalda, Helen Kaju ja Alice Lokk.
Näituse kuraatorid on Maria Usk ja Robert Varik. Näituse juurde kuuluvad linnaosade tekstid on kirjutanud kirjanik Lauri Räpp.