Meditsiiniteadlased näitusel "Minu elu ülikool"

Meditsiiniteaduste valdkonna teadlased tutvustavad Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitusel „Minu elu ülikool“ oma teadustööd ja selle mõju meie tänapäevale.

Bio- ja siirdemeditsiini instituut

Emeriitprofessor, inimese mikroobiökoloogia uurimisgrupi projekti teadusjuht Marika Mikelsaar

Nanomeditsiini professor Tambet Teesalu

Inimese füsioloogia professor, akadeemik Eero Vasar

Meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar

Farmatseutilise tehnoloogia assistent Laura Viidik

Hambaarstiteaduse instituut

Suu- ja hambahaiguste professor Mare Saag

Kliinilise meditsiini instituut

Dermatoloogia ja veneroloogia professor Külli Kingo

Sisehaiguste vanemteadur, patsiendiohutuse uurimiskeskuse eestvedaja Kaja Põlluste

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.