Meditsiiniteaduste valdkond seisab digipöörde lävel

Meditsiini- ja tervishoiusüsteemi igapäevast tööd mõjutab üha enam digitaalne sfäär. Nii ei saa ka Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond jääda kõrvale digipädevuste arendamisest õppekavades. On ju valdkonna eesmärk anda tulevastele tervishoiu ja spordi valdkonnas töötavatele inimestele kaasa teadmised ja oskused, mis lähtuvad ühiskonna vajadustest. Digitaalsete oskuste arendamisest meditsiiniteaduste valdkonnas kirjutavad projektijuht Tanel Mällo ja õppeprodekaan Anti Kalda.

Digiretseptid, terviseandmete analüüs, virtuaalreaalsus, 3D-printimine, tehisintellekt ja mitmed tehnoloogilised administratiivsed lahendused on vaid mõned näited, mille kasutamiseks ja tõlgendamiseks on vaja spetsiifilisi oskusi ja teadmisi ning mis annavad tööturul konkurentsieelise.

Me ei saa mööda vaadata faktist, et sarnaselt muule maailmale mõjutab tehnoloogia kiire areng ka meditsiiniõpet ja tervishoiusektorit ning see eeldab ka õppekavade nüüdisajastamist ja struktuurset täiendamist.

Meditsiiniteaduste valdkond sai Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse arendusprojektide konkursil valdkonna digipädevuste arendamiseks ja juurutamiseks 70 000 eurot.

Eesmärgini jõudmine ei hõlma ainult tehnilisi oskusi, vaid ka üliõpilaste positiivset suhtumist tehnoloogiasse ja selle potentsiaali (tervishoiu)valdkonna arendamiseks. Lisaks üliõpilaste kasule, tõuseks projekti tulemusena ka tulevaste ja praeguste õppejõudude tehnoloogiaalane pädevus ning kasvaks selle kasutamine õppetöös, praktikas ja erialases arendustöös.

Kui soovid projekti oma panuse anda, palun, võta ühendust:

Anti Kalda
meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan
737 4360
anti.kalda@ut.ee

Tanel Mällo
meditsiiniteaduste valdkonna digipädevuse projektijuht
521 1371
tanel.mallo@okee.ee
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!