Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkonnas alustas õpinguid 490 üliõpilast

Tänavu oli Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas kõige suurem konkurss füsioteraapia ning kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõppes, kus ühele õppekohale kandideeris 6,8 ja 5.3 inimest. Nii eestikeelsel arstiteaduse kui ka proviisori õppekavadel alustab võrreldes eelmise aastaga rohkem tudengeid.

Füsioteraapia bakalaureuseõppekaval esitati 45 õppekohale esitati 304 avaldust. Konkurss ühele õppekohale oli 6,8. Kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõppekaval esitati 46 õppekohale 239 avaldust. Sellele järgnes hambaarstiteadus, kus 34 õppekohale esitati 169 avaldust. Konkurss ühele õppekohale oli 5,0.

Eestikeelset arstiteadust asub tänavu õppima 179 inimest. 180 kohale esitati 400 avaldust, mida on 104 võrra rohkem kui mullu. Arstiteaduse ingliskeelsel õppekaval alustab tänavu õpinguid 28 inimest, avaldusi esitati 53. Ka proviisoriõppes alustab võrreldes möödunud aastaga rohkem üliõpilasi. Proviisoriõppes alustab tänavu 45 inimest ning avaldusi esitati 91. Meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda ütles, et möödunud aastal muudeti vastuvõtutingimusi eesti- ja inglise keelse arstiteaduse, proviisoriõppe või hambaarstiteaduse õppekavadele ning seetõttu oli ka kandideerijaid vähem. Tänavu võib aga taas rõõmustada rohkemate huviliste ja suurema hulga õppeaastat alustavate tudengite üle.

Füsioteraapia magistriõppekaval alustab õpinguid 23 inimest ning kehalise kasvatuse ja spordi magistriõppekaval 21 inimest. Rahvatervishoidu ja õendusteadust tuleb õppima vastavalt 15 ja 18 üliõpilast. Kliinilise toitmise magistriõppekaval alustab sügisel kuus õppurit. Doktoriõpinguid alustab uuel õppeaastal 24 inimest.

Uus õppeaasta arvudes

2023/24. õppeaastal alustab valdkonnas õpinguid 490 üliõpilast ja 165 arst-residenti.

• sh. bakalaureuseõppes: 96;
  • sh. integreeritud õppes: 286;
  • sh. magistriõppes: 84;
  • sh. doktoriõppes 24.

2023/2024. õppeaastal on meditsiiniteaduste valdkonnas kokku 2185 üliõpilast ja 761 arst-resident.
Töötajaid on valdkonnas 672, neist akadeemilisi töötajaid 493, sh 56 professorit.

Infotund: arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksam

21. mail kell 13–16 toimub Schmidti keskuses (ruumis 0088/0089) arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksami infotund

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused