Autor:
Pixabay

Ravimtaimehuvilistele on avatud Tartu Ülikoolis farmakognoosia mikrokraadiprogramm

Tartu Ülikooli farmaatsia instituut on avanud uue mikrokraadiprogrammi „Farmakognoosia“ , mille käigus saadakse tõenduspõhised teadmised ravimtaimedest, nende toimeainetest ja kasutamisest.  

Programmijuht, farmatseutilise tehnoloogia kaasprofessor Urve Paaver ütles, et osalema on oodatud kõik need, kes soovivad täiendada oma teadmisi sellest, kuidas ravimtaimedes ja teistes looduslikes allikates sisalduvad ühendid meie tervise hoidmisele ja parandamisele kaasa saavad aidata. „Eriti on oodatud osalema ravimtaimekasvatajad ning toidulisandite, looduskosmeetika ja muude loodustoodete valmistajad.“

Programmi läbinud Tamme Talu Ürdiaia perenaine Heli Viedehof ütles, et sai vajalikud oskused, kuidas orienteeruda ravimtaimedealases teaduslikus infos. „Ravimtaimede toimete ja koostiste põhjalik tundma õppimine andis teadmised, kuidas erinevaid ravimtaimi klassifitseeritakse toimeainete järgi. Väga kasulik oli ka oma botaanikaalaste teadmiste värskendamine.”

Viedehof lisas, et kõik loengud ja praktikumid toimusid täpselt tunniplaani järgi. „Samuti meeldis mulle, et paljud loengud toimusid veebis, mida sai järele kuulata endale sobival ajal. Väga hea mulje jäi ka noortest kursusekaaslastest, kes olid alati väga abivalmid aitama ja seletama, kui ma mõnest asjast praktikumides kohe aru ei saanud. Kindlasti soovitan ma ravimtaimedega tegelejatele ja kasvatajatele farmakognoosia kursust, kuna põhjalikumad teadmised oma erialal äratavad klientides alati suuremat usaldust,” rääkis ta.

Kursuse läbinud osaleja oskab leida teaduspõhist ravimtaimede alast infot, tunneb ära peamised Eesti ravimtaimed ja orienteerub ravimtaimede klassifikatsioonis, teab erinevate toimeainerühmade üldisi omadusi, tunneb erinevate toimeainerühmade peamisi drooge, ning saab ka teadmised ravimtaimede kasvatamisest ja droogide turustamisest.  

Farmakognoosia on farmaatsia haru, mis tegeleb ravimtaimede, taimsete ja loomsete droogide ning nende esmasel ümbertöötlemisel saadud farmakoloogilist toimet omavate saadustega. Huvilised, kes soovivad hiljem asuda Tartu Ülikooli proviisoriõppesse, saavad saadud ainepunktid üle kanda.

„Farmakognoosia” mikrokraadiprogramm kestab veebruarist detsembrini. Registreeruda saab kuni 21. jaanuarini 2024. Loe mikrokraadiprogrammi kohta lähemalt siit.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoritööde juhendajate koolitus

Meditsiiniteaduste valdkond tõhustas doktorantide juhendamise taset rahvusvahelise koolitusega

OSKE eksami katsetamine 2024. aastal

Praktiline lõpueksam annab ülevaate arstitudengi valmisolekust

Ööraamatukogu 2024

Jaanuaris saab taas öösiti raamatukogus õppida