Foto:
erakogu

Singapuri Ülikool ja Tartu Ülikool arutlesid koostöövõimaluste üle

Teisipäeval külastas meditsiiniteaduste valdkonda Singapuri Riikliku Ülikooli Yong Loo Lini nimelise meditsiinikooli rahvusvahelise nõukogu liige, kellega arutleti koostöövõimaluste ja võimaliku investorrahastuse üle.

Singapuri Riikliku Ülikooli Yong Loo Lini meditsiinikool on esimene ja kõige vanem meditsiinialane kõrgkool Singapuris. Kohtumisest võtsid osa Yong Loo Lini meditsiinikooli rahvusvahelise nõukogu liige Raja Kamal ning Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna õppeprodekaan Anti Kalda ja arendusprodekaan Jarek Mäestu.

Kohtumisel räägiti mõlema ülikooli teadusgruppide arengutest ja investorrahastuse kaasamisest neisse teadussaavutustesse, mis võiksid edasi liikuda ettevõtlusesse. Investorid on huvitatud kasulikest leiutistest, toodetest või teenustest, millest võiks majanduslikku kasu saada nii selle autorid kui ühiskond. "Singapuri ülikoolis on mitmeid fookusteemasid, kuhu otsitakse teadmisi juurde. Näiteks tegeldakse seal fookusteemadena vähi, metaboolse sündroomi, tuberkuloosi ning südame- ja veresoonkonnahaiguste uurimisega," lisas Mäestu. Jarek Mäestu sõnul möödus kohtumine hästi ning avaldas lootust edukaks koostööks ka tulevikus.

Dr Raja Kamal külastas ka Aasia keskust, Eesti geenivaramut ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust, kus talle tutvustati tervisetehnoloogiate potentsiaalseid arendusi.

#instituudist
Andero Kalju

Farmaatsia instituudi uus juht on professor Karin Kogermann

#instituudist
MV

Jaak Maaroosi pikaaegne elutöö jõudis kaante vahele

#instituudist

IN MEMORIAM. Raik-Hiio Mikelsaar