Andres Tennus

Tänavu alustab meditsiiniteaduste valdkonnas õpinguid enam kui 400 inimest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas oli tänavusel vastuvõtuperioodil kõige suurem konkurss füsioteraapiale ning kehalise kasvatuse ja spordi erialal, kus kandideeris vastavalt 6,8 ja 5,7 inimest ühele kohale.

Tänavu oli suurim konkurss füsioteraapiale bakalaureuseõppele, kus konkurss ühele õppekohale oli 6,8. 45 kohale esitati 308 avaldust. Samuti oli suur konkurss kehalisele kasvatusele ja spordi bakalaureuseõppele, 45 kohale esitati 255 avaldust – konkurss ühele õppekohale on 5,7. Sellest järgmine on hambaarstiteadus, mille 34 õppekohale laekus 124 avaldust – konkurss ühele õppekohale on 3,6.

Sel aastal muutus vastuvõtt neile, kes soovisid asuda õppima Tartu Ülikooli eesti- ja inglise keelse arstiteaduse, proviisoriõppe või hambaarstiteaduse õppekavale. "Hambaarsti ja arstiteaduse õppekaval võib vastuvõtutingimuste muutmist pidada edukaks. Kandidaatide arv küll vähenes, kuid hambaarstiteaduse õppekaval said kõik õppekohad täidetud ning arstiteaduse õppekaval jäi täitmata 11 kohta. Proviisori õppekaval oli aga vastuvõetuid ainult 3," selgitas lähemalt õppeprodekaan Anti Kalda.

Proviisorite jaoks avati tänavu täiendusõppekursus "Stardikoolitus proviisoriõppesse", mis toimub proviisoriõppe esimese kursuse sügissemestri mahus ja annab vajalikud algteadmised, et võimalusel jätkata õpinguid kevadsemestril. Täienduskursusel alustab sel sügisel 26 õppurit. Seega alustab proviisoriõpet tänavu 29 õppurit. "Tartu Ülikoolil on tulevikus plaanis ka proviisoriõpet muuta ning otsida lahendusi, kuidas õppekavale jätkuvalt huvilisi oleks," lisas Anti Kalda.

Arstiteadust soovis tänavu eesti keeles õppima tulla 296 inimest, mis on poole vähem kui viimastel aastatel. Anti Kalda ütles, et Meditsiiteaduste valdkonna vastuvõtutingimuste muutmine põhjustas tõenäoliselt senisest suurema huvi nende õppekavade vastu, kuhu oli võimalik kandideerida riigieksami tulemusega. Sellel aastal  on TÜ-s ületäituvus esimese astme õppekavadel, nagu matemaatiline statistika, informaatika, õigusteaduse Tartu õppegrupp ja geenitehnoloogia õppekavadele.

Arstiteaduse ingliskeelsel õppekaval alustab õpinguid 26 välisüliõpilast, avaldusi esitati 48.

Füsioteraapia magistriõppekaval alustab õpinguid 22 inimest ning kehalise kasvatuse ja spordi magistriõppekaval 21. Rahvatervishoidu ja õendusteadust tuleb õppima vastavalt 16 ja 19 üliõpilast. Kliinilise toitmise magistriõppekaval alustab sügisel kolm õppurit. Doktoriõpinguid alustab uuel õppeaastal 26 inimest, enamus nendest asuvad ülikoolis tööle nooremteaduritena.

Kokku asub meditsiiniteaduse valdkonnas õppima 428 inimest.

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko.

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus