Autor:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli residentuuri kandideeris enam kui 200 inimest

Tartu Ülikooli residentuurierialadele kandideeris 243 inimest, kes esitasid kokku 302 avaldust. 49 residentuurierialale võeti kokku vastu 169 arst-residenti. Kõige tihedam konkurss oli radioloogiale nukleaarmeditsiini kõrvalerialaga, kus ühele kohale kandideeris 8 inimest.

Meditsiiniteaduste valdkonna residentuuriprodekaan Urmas Lepner ütles, et tänavu asub residentuurierialadel õppima kõigi aegade suurim hulk inimesi. „Mõningad kohad jäid täitmata, kuid on ka väga populaarseid erialasid, kus on alati suured konkursid.“

Lepneri sõnul sõltub sisseastujate arv paljuski ka põhiõppe lõpetajatest. „Umbes 25 protsenti lõpetanutest ei tule residentuuri proovimagi. Nad lähevad tööle üldarstidena vabadele kohtadele. Mõned jõuavad ka Soome arstideks. Hea tendents on aga see, et nad tulevad välismaalt tagasi ning siis on nende valikud selgemad ja motivatsioon suurem.“

Tänavu oli residentuuri planeeritud kohti 186, millest pärast täiendavat konkursi jäi täitmata 17 kohta. Põhikonkursil kandideeris 243 taotlejat, neist 59 kahele erialale. Esimese valiku erialale sai sisse 143 arst-residenti, teise valiku erialale 17.

Põhivoorus oli kõige suurema konkursiga radioloogia nukleaarmeditsiini kõrvalerialaga, kus oli 8 kandidaati õppekoha kohta. Ortodontial oli 5,8 ning  otorinolarüngoloogia ja lastekirurgia erialal viis kandidaati õppekoha kohta.

Suurima kandidaatide arvuga olid peremeditsiin (33 avaldust), ortodontia (23 avaldust) ja radioloogia (21 avaldust).

Täiendaval konkursi kaudu võeti veel vastu 9 inimest.

1. septembri 2022 seisuga on residentuuriõppes kokku 584 arst-residenti.

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko. 

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus