Tartu Ülikooli siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskuse (EATRIS ERIC infrastruktuur) avamine reedel, 23. mail 2014 kell 16 Tartus Ravila 14b

Siirdemeditsiinikeskus (SIME) arendab välja kompleksseid haigusmudeleid psühhiaatriliste, neurodegeneratiivsete ja immuunpõletikuliste haiguste ning kasvajate uurimiseks ravimiarenduse eesmärgil, kasutades selleks tänapäevase bioloogilise materjali visualiseerimise tehnoloogiaid. EATRIS on 70 Euroopa teadusasutuse konsortsium, mille missioon on teadusavastuste efektiivsem rakendamine praktilises meditsiinis, et parandada inimeste tervist ja elukvaliteeti.

Päevakava:

9.45 Konverents: Animal research intranslational medicine. Ravila 19

Esinejad:

1. Mart Saarma "Biology and therapeutic potential of new family of neurotrophic factors"
  2. Tambet Teesalu "Vascular ZIP codes in tumor targeting"
  3. Iris Hovatta "A cross-species approach to the genetic basis of anxiety disorders"
  4. Klaus Schughart „Host genetic susceptibility to influenza A infections - studies in the mouse model”
  5. Mari-Anne Philips "Lsamp is implicated in the regulation of emotional and social behavior by use of alternative promoters in the brain"
  6. Leo Schalkwyk “Modelling the human condition: stress, depression and type 2 diabetes in mouse”
  7. Gregers Wegener “Psychiatry - lost in translation?”
  8. Vladimir Veksler “OPA-1-deficient mice: Knock-down of the gene allows to determine its role”

16.00 Avamine, Ravila 14 b