Sisseastumine ja õpe
Residentuur
Teadus
Arstiteaduskonna aastapäev
Täiendusõpe
Meditsiiniteaduste valdkonnast
Kontakt
Uudised ja meedia
Ajakirjanikule
Valminud personaalmeditsiini IT-taristu võimaldab Eesti arstidel ja õdedele kasutusele võtta geeniandmed, et ennetada haigusi ja leida inimesele sobivaim raviplaan.
Ehkki vanu ja uusi Euroopa Liidu liikmesriike lahutava innovatsioonilõhe vähendamiseks on loodud mitmeid meetmeid, süveneb see jätkuvalt.
27. mail kohtusid Tartu Ülikooli kohvikus 25 arstiteadlase vilistlast, kes lõpetasid ülikooli 60 aastat tagasi.
Teisipäeval kogunesid Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi ja sotsiaalministeeriumi eestvedamisel mõttekojale „Ravimiteadus Eestis – kellele ja miks?“ ravimisektori erinevad osapooled.
Eelmisel nädalal, 4.—6. mail kohtusid ECTS meditsiiniühingusse kuuluvad ülikoolid, et arutleda üliõpilasvahetuse edendamise ja lihtsustamise üle Euroopa meditsiiniülikoolide vahel.
Soome ja Eesti apteekrite seas läbi viidud küsitlusuuring näitas, et Euroopa piiriülene digiretsept suurendab Euroopa Liidu kodanike juurdepääsu ravimitele.
Eesti Teaduste Akadeemia andis teada, et selgunud on 635 kuni 35-aastast noort teadlast kogu maailmast, kes said kutse juuni lõpus Lindaus toimuvale kohtumisele Nobeli preemia laureaatidega.
Farmaatsia instituut pälvis 168 000 euro suuruse granti, mille abil hakkab järeldoktorantuuris õppiv ukrainlane Oleh Koshovyi Eesti ja Ukraina ravimtaimedest looma uusi 3D-prinditud tervisetooteid.
17. märtsil peetakse Biomeedikumis teadusõhtut. Üritusel saab näha, kuidas aju töötab, millisel viisil neuronid omavahel suhtlevad, millised on aju ja sõltuvushäirete seosed ning palju muud põnevat.
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts korraldab maailma suurima tudengiorganisatsiooni International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA) peaassambleed „March Meeting 2023“.