Andero Kalju

„Kliinik 2023“ tutvustab olulisi meditsiinialaseid teemasid

31. jaanuarist 1. veebruarini peetav arste, hambaarste, aga ka teisi tervisevaldkonna töötajaid  ühendav konverents „Kliinik 2023“ keskendub teemadele, mis käsitlevad Eesti rahva tervist üldiselt kuni spetsiifiliste haiguste ravini.

Kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Kadri Suija ütles, et konverentsil käsitletakse  praegu ühiskonnas aktuaalseid tervishoiu- ja meditsiiniteemasid ning pakutakse võimalust laiendada silmaringi üle oma eriala piiride. „Selle aasta konverentsi teemade valdkond on lai. Juttu tuleb tõenduspõhisest haiguste ennetamisest, geneetiliste riskide arvesse võtmisest konkreetse patsiendi ravimisel. Samuti räägitakse COVID-19-st, aga ka teistest infektsioonhaigustest, allergiast, õendusabi võimalustest ja takistustest,“ rääkis Suija.

Ta lisas, et konverentsil on palju teaduspõhiseid teemasid ning sessioonid on hambaarstidelt ja proviisoritelt. „Loodame, et konverents “Kliinik 2023” pakub lisaks teadmistele võimalust laiendada oma vaatenurka, arendada koostöövõrgustikku ja hubases keskkonnas kohtuda kolleegidega. Hajakonverents annab kõigile võimaluse osaleda talle sobival viisil.“

32. korda toimuval konverentsil saab muuhulgas kuulda ettekandeid eestlaste suutervisest, sõeluuringutest, erakorralisest abist, aga räägitakse ka sotsiaalsetest robotitest, meditsiini müütidest ning esitletakse meditsiinivaldkonna doktorantide teadustööde tulemusi.

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse korraldatud konverentsil esinevad ettekannetega paljude erialade juhtivad arstid ja spetsialistid Eestist ja kaugemalt. Igal aastal osaleb konverentsil keskmiselt 500 tervishoiutöötajat üle Eesti.

„Kliinik 2023“ toimub 31. jaanuarist 1. veebruarini  hajakonverentsina Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses (Struve tänav 1) ja ülekandena veebikeskkonnas Worksup. Konverentsikeskusesse kohapeale registreerumine kestab 22. jaanuarini, veebis osalemiseks saab registreeruda kuni 30. jaanuarini.

Täpsem info konverentsi kava ja registreerumise kohta asub ürituse kodulehel.

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Biomeedikumi parkla kujundatakse ümber rohealaks

Eesti lipud peahoone ees